Genç güreşçilerin Demirkazık kampı devam ediyor

Genç Kadınlar Güreş Milli Takımı, Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi'ndeki çalışmalarına devam ediyor. 28 Mayıs'ta başlayan ve 16 Haziran'da sona erecek olan genç kadınlar güreş milli takımı Niğde Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü...

Genç güreşçilerin Demirkazık kampı devam ediyor
04 Haziran 2014 Çarşamba 20:13

Genç Kadınlar Güreş Milli Takımı, Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi'ndeki çalışmalarına devam ediyor.

28 Mayıs'ta başlayan ve 16 Haziran'da sona erecek olan genç kadınlar güreş milli takımı Niğde Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü Demirkazık kamp eğitim merkezi tesislerinde çalışmalarına devam ediyor.

Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 19 gün sürecek olan hazırlık kampında yer alan sporcular, Milli Takım Antrenörleri Ertuğrul Aydoğdu, Abdullah Aykaç, Fatih Yerli ve Dilek Atakol yönetiminde çalışmalarını yürütüyor. Genç kadınların masözlüğünü ise Şafak Öztürk yapıyor.

Kamp hakkında bilgi veren sorumlu Antrenör Ertuğrul Aydoğdu çok iyi bir kamp süreci geçirdiklerini söyledi. Kendileri açısından çok olumlu geçtiğini aynı zamanda Avrupa şampiyonasın da en az 4 madalya beklediklerini belirterek asıl hedeflerinin Ağustos ayında Hırvatistan’da yapılacak olan dünya şampiyonası olduğunu söyledi.

Spor psikolojisini bizzat yaşayarak asrın sporcusu unvanını alan bir başkana sahip olduklarını belirten Ertuğrul Aydoğdu desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen federasyon başkanı Hamza Yerlikaya'ya spor ve sporcunun yanında olduğunu belirterek teşekkür etti.

Polonya’da 16 - 22 Haziran 2014 tarihlerinde yapılacak olan genç kadınlar Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli mayo giyecek sporcular şöyle:

44 kilo: Büşra Görmüş

48 kilo: Evin Demirhan

51 kilo: Nuray Karadağ

55 kilo: Bedia Gün

59 kilo: Derya Bayhan

63 kilo: Buse Tosun

67 kilo: Sinem Topçu

72 kilo: Gamze Durukan.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×