Galatasaraylı futbolcu Hamit Altıntop: Kendimi yeni hissediyorum

- "Yeni takımda ben de kendimi yeni hissediyorum. Çok önemli bir sezon olacağının farkındayız" - "Bu sene inşallah sağlıklı bir şekilde takımda yerimi alırım"

Galatasaraylı futbolcu Hamit Altıntop: Kendimi yeni hissediyorum
26 Temmuz 2016 Salı 18:08Galatasarayfutbolcu Hamit Altıntop, sözleşmesinin bitmesinin ardından takımda kalma şansı yakalamış olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Danimarka'nın Aarhus kentinde gerçekleştirilen ikinci dönem kamp çalışmaları sırasında GSTV'ye açıklamada bulunan Hamit Altıntop, "Sözleşmem bitmişti ama kulüp bana olumlu yaklaştı, burada kalma şansını verdi. Başka teklifler de vardı ama ben kulübü ve camiayı benimsedim. Yeni takımda ben de kendimi yeni hissediyorum. Çok önemli bir sezon olacağının farkındayız." dedi.

Geride kalan sezon yaşadığı sakatlıklar nedeniyle resmi maça çıkamayan Hamit, şunları kaydetti:
"Sakatlıklar, performans düşüklüğü futbolun içinde var. Geride kalan dönem bana kişilik ve insan olarak çok şey kattı. Takımı, kulübü, Türk futbolunu başka açıdan izleme şansım oldu. Kendimden ziyade beni daha çok üzen olay, sezonu 6. kapatmamızdı. Bize yakışmadı. Hoca değişiklikleri, istediğimiz oyunu oynayamamak beni daha çok üzdü. Takım başarılı olsun, ben kendimi her zaman kulübe adapte ederim. Bu sene inşallah sağlıklı bir şekilde takımda yerimi alırım. İlk haftalar hazır olmak için zamana ihtiyacım olacaktır. Çalışmaktan veya sorumluluk almaktan kaçmadım. Bu yenilenme sürecinde elimizi taşın altına koyacağız."

"HOCAMIZIN ENERJİSİ ÇOK OLUMLU"

Sarı-kırmızılı takımda teknik direktör olarak görevine devam ettirilen Jan Olde Riekerink'den övgüyle bahseden Hamit, "Hocamızın enerjisi çok olumlu. Bunu geçen sezonun son haftalarında yansıttı. Zaten bu şekilde Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğu geldi." ifadelerini kullandı
Bir teknik adamın, futbolcularına yardımcı olabilmek için çalışması gerektiğinin altını çizen sarı-kırmızılı oyuncu, "Hocanın istediği sistemin içinde ortak bir nokta bulursak, inanılmaz etkili olabiliriz. Azim ve istekle istikrar de gelecektir." değerlendirmesinde bulundu.

- Taraftara mesaj

Hamit Altıntop, sarı-kırmızılı taraftarlara da seslenirken, sözlerini şöyle tamamladı:
"Beni taraftar sever veya sevmez. Bunu kalbimden söylüyorum. Bizim milletimizde inişli çıkışlı bir yaklaşım var. Bazı maçlarda 50 bin kişiyle, bazı maçlarda 4-5 bin kişiyle oynuyoruz. Onlar da yeri geldiğinde küsebiliyor ama biz alınmıyoruz. Desteklerinin, bizi sevdiklerinin, yeri geldiğinde bizi nasıl kucakladıklarının da farkındayız. Onlara duacıyız. Her zaman desteklerine ihtiyacımız olduğunu da söylüyoruz. Biraz daha yapıcı ve olumlu olalım. Bu değerleri kaybetmememiz lazım. Çünkü Galatasaray Kulübünden bahsediyoruz. Böyle bir camia zor bulunur. Böyle tarih kimsede yok. Bunları anlatırken bile heyecanlanıyorum. Zaten burada kalma nedenlerimden biri de bu. Onlara inşallah bu sene layık oluruz."
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×