Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye 'Uslu' cevabı gecikmedi

Kadınlar Basketbol Ligi play off final seri 5. maçında yaşanan olaylar ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi ve basın sözcüsü Mahmut Uslu'nun saldırıya uğramasıyla ilgili tartışmalar sürüyor.Fenerbahçe kulübü konuyla ilgili, 'Tarihi Utanç'...

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye 'Uslu' cevabı gecikmedi
06 Mayıs 2014 Salı 17:58

Kadınlar Basketbol Ligi play off final seri 5. maçında yaşanan olaylar ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi ve basın sözcüsü Mahmut Uslu'nun saldırıya uğramasıyla ilgili tartışmalar sürüyor.

Fenerbahçe kulübü konuyla ilgili, 'Tarihi Utanç' başlığı ile bir açıklama yaparak, Galatasaray Kulübü'nün son 3 yıldır gösterdiği duruş ve attıkları her adım ile 'ebedi dost' kavramının içini boşalttığını ifade etmişti.

Galatasaray'dan Fenerbahçe'nin bu açıklamasına cevap gecikmedi. Galatasaray Spor Kulübü resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Galatasaray Spor Kulübü imzası ve 'açıklama' başlığı ile Galatasaray Spor Kulübü resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol takımının dün geceki zaferinden sonra yapılan polemikler, bu yıl üç ayrı finalde, Fenerbahçe'yi yenerek üç kupa birden kazanan sporcularımızın büyük başarısını, daha önce çok kez yapıldığı gibi, yine gölgelemeye yöneliktir.

Şu ana kadar bu gölgeleme girişimine fırsat vermemeye çalıştık. Ancak bazı gerçeklerin sağduyulu kamuoyuna açıklanması da zorunluluk olmuştur.

Öncelikle bu münferit olayın kulübümüzle hiç bir ilgisi yoktur. Ayrıca olay sonrası farklı açılardan çekilen görüntüler darp iddialarını yalanlamaktadır. Böyle bir durumda polisin doğal olarak anında müdahale etmesi gereken bir darp fiilinin yaşanmadığı anlaşılmaktadır.

Olay sonrası polis tarafından ifadesi alınan ve tahrik altında sataşmada bulunduğunu söyleyen Galatasaray taraftarı; Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Mahmut Uslu'nun da tanıdığını söylediği bir kişidir.

Galatasaray yönetimi, misafir takım yöneticilerine, karşılaşmanın yapıldığı Abdi İpekçi Arena'da, güvenlik birimleriyle de görüşerek kendileri açısından en güvenli yeri tahsis etmiştir.

Abdi İpekçi Arena'da protokol olarak nitelendirilen bölüm, zannedildiği gibi, mekan olarak ayrı dizayn edilmiş bir yer olmayıp, tamamen taraftarların ortasında bulunan tek sıra koltuklardan ibaret bir oturma düzenine sahiptir.

Görüntüler dikkatle incelendiğinde, Galatasaray yöneticilerinin maçı izlediği ve protokol diye adlandırılan bölümle, misafir takım yöneticilerinin oturduğu yer arasındaki güvenlik farkı çok net anlaşılabilir.

Nitekim, maç sırasında misafir takım yöneticilerinin bulunduğu yerde güvenlik açısından herhangi bir zafiyet yaşanmamıştır. Olay, Fenerbahçeli yöneticilerin taraftarların arasından geçerek salondan ayrıldığı sırada meydana gelen ve kulübümüzle hiçbir ilgisi bulunmayan münferit bir hadisedir.

Kulübümüz, benzer tatsızlıkların yaşanmaması için deplasman maçlarında asgari sayıda temsil edilmeye ve seyirciyi tahrik edici bir tutumda olmamaya özen göstermiştir.

Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu'nun geçmişte, Ülkerspor koçu olduğu sırada, Galatasaray Erkek Basketbol takımımızın şimdiki koçu Ergin Ataman'a yönelik yumruklu saldırı girişimi hafızalardayken, tasvip etmediğimiz bu olaydan sonra sergilediği üslup da art niyetinin ifadesidir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, iddia edildiği gibi darp fiili olmasa da bu tür arzu edilmeyen olayların bir daha yaşanmaması için hepimizin gereken özeni göstermesinin önemini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Bu konuda bundan böyle herhangi bir polemiğin içinde olmayacağımızı ve Kızlarımızın salonda alın teriyle kazandıkları görkemli zafer sonrasında gündemin değiştirilmesine izin vermeyeceğimizi de belirtiriz."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×