Galatasaray'da olağan divan toplantısı başladı

Galatasaray olağan divan toplantısı Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret salonunda başladı.

Galatasaray'da olağan divan toplantısı başladı
12 Şubat 2014 Çarşamba 15:58

Galatasaray olağan divan toplantısı Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret salonunda başladı. Yedek üye Mehmet Karlı, hukuki konularla ilgili yaptığı açıklamalarda, "Galatasaray Logosu Galatasaray'ın tescili altındadır. Ama bazı tekstil firmaları hem logomuzu hem de Galatasaray ismini izinsiz ve telifsiz kullanmada resmen tecavüze uğramaktayız." dedi.

Bazı derneklerin Galatasaray ismini kullanmada hiç bir izin almaksızın kullanım yaptığını da belirten Karlı, "Bu duruma kardeşlik renktaşlık bağı içinde belli oranda müsade ettik. İsim hakkı ve logomuz bundan sonra yönetim kurulu ve genel kurul üyelerinin cevaz vermesi durumunda belli hukuksal yaptırımlar uygulanacak ve belli bedeller karşılığında isim hakkı ve logonun kullanıp kullanılamayacağı karara bağlanacaktır." diye konuştu.

Bir Galatasaray divan üyesinin 'Galatasaray TV Digitürk'ten çıksın' teklifine ise bir açıklama getiren Özkan Olcay, "Galatasaray Kulübü ve Digitürk arasında 26 Temmuz 2013 tarihinde yapılan sözleşme devam etmektedir. Eğer Digitürk'ten çıkarsak yayıncılık yapabilme adına 3,5 milyon dolar civarında bir maliyetimiz oluşuyor. Televizyon için yapılan çalışmaların son derece kompleks olduğunu belirtir ve Digitürk'le yapılan anlaşmanın devam ettiğini söylemek istiyorum." dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×