Galatasaray o cezaya itiraz edecek

Galatasaray, Türkiye Basket Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından Ergin Ataman'a verilen cezaya itiraz edecek.

Galatasaray o cezaya itiraz edecek

Galatasaray Basketbol Şubesi'nin başına geçen kulüp İdare kurulu üyesi Ural Aküzüm, oyuncusu Göktürk Ural'a tokat attığı için Türkiye Basket Federasyonu Disiplin Kurulu sebebi ile 75 bin TL nakit cezasına çarptırılan koç Ergin Ataman'a verilen cezaya itiraz edeceklerini söyledi.

GS TV'ye konuşan Aküzüm'ün sözleri şöyle;

"Ergin Ataman için Federasyon Disiplin Kurulu'nun almış bulunduğu karara itiraz edeceğiz.

Bana oranla isabetsiz bir karar. Türkiye'de kimi takımların koçları piyasa içerisinde ve maç sırasında oyuncularına açıkça katı fiziksel müfahalelerde bulundu. mühim takımlarda meydana geldi. Soyunma odası değil maç sırasında ve izleyicilerin önünde oldu. Ancak açıkça bulunan şeylere ceza vermeyen federasyon soyunma odasında meydana gelen bir vakayı fazla aşırı çabuk cezalandırdı.

Turgay Demirel FIBA başkanı oldu. Maalesef yıllardır Galatasaray aleyhine yetinme takındı. Kendisinin FIBA başkanlığı ile basketbol federasyonu başkanlığını müşterek sürdürmesi zaten müsait değil. 

Ergin Ataman Türkiye Basketbol ulusal takımın Baş antrenörü onlarca ulusal oyuncu yetiştirmiştir. Bir baba ve abi bunun şeklinde İkaz amacıyla yapmış olduğunu söylediği bu hareketten ötürü linç edilmesini anlamıyoruz. Göktürk ural da bizim oyuncumuz, bu camianın evladı... Galatasaray aile içerisinde tüm bu sorunları çözecek tarihi birikimi ve tecrübeye sahiptir. Biz bu konuyu süre içerisinde çözeriz.''

Kaynak: HABER7.COM

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×