Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Yıldırım'dan özür bekliyor

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, sarı kırmızılı yönetimin Fenerbahçe Ülker maçına çıkmama yönünde karar almasının ardından yaptığı açıklamada, özür beklediğini söyledi.Sarı kırmızılı takımın antrenmanı...

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Yıldırım'dan özür bekliyor
18 Haziran 2014 Çarşamba 17:08

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, sarı kırmızılı yönetimin Fenerbahçe Ülker maçına çıkmama yönünde karar almasının ardından yaptığı açıklamada, özür beklediğini söyledi.

Sarı kırmızılı takımın antrenmanı öncesinde NTV Spor'a konuşan Ergin Ataman, "İkinci maçın ardından hakemleri eleştirdiğim için ve takımımı motive etmek için '2 avans verdim' sözü nedeniyle Fenerbahçe'den özür diliyorum. Galatasaray ve Türk Milli Takım Antrenörü olarak Aziz Yıldırım'ın da özür dilemesini bekliyorum. Siz bana 'Ahlaksız' diyemezsiniz." dedi.

Galatasaray Liv Hospital'in maça çıkıp çıkmama kararını kendisinin değil, Galatasaray Yönetim Kurulu ve Başkan Ünal Aysal'ın vereceğini de belirten Ergin Ataman, şöyle konuştu:

"Takım şu an geldi, ben de buradayım. Maça çıkıp çıkmama kararı yönetime ait. Biz bir bütünüz ve karar ne olursa olsun, biz bu kararın arkasındayız. Biz şimdi antrenmanımızı yapacağız, değişen bir şey yok.

Türk basketbolu, Avrupa'nın zirvesinde. Burada basketbolun dışında olay var. O da bizi aşan bir durum. Benim ortamı gerdiğim söyleniyor. İkinci maç sonrası hakem hatası sonrasında kaybettiğimizi söyledim. Dünyanın her branşında, her zaman bu eleştiriler oluyor. Ben dozajında kendi çapımda eleştiri yaptım. Bir sorun olsa Disiplin Kurulu'na sevk edilirdim. Ceza alırdım, ama böyle bir şey olmadı.

Takımımı motive etmek için "2 avans verdim" dedim. Herhangi bir gerginliğe yol açtığımı düşünmüyorum. Fenerbahçe Kulübü benden dolayı gerildiyse, 2 avans lafım yüzünden gerildiyse özür diliyorum. Galatasaray ve Türk Milli Takım Antrenörü olarak Aziz Yıldırım'ın da özür dilemesini bekliyorum. Siz bana 'Ahlaksız' diyemezsiniz. Ben kendi adıma özür diliyorum, "2 avans verdik" dediğim için ve hakemi eleştirdiğim için.

Ben Obradovic'e küfür etmeleri için kimseyi azmettirmedim. Ümit ederim onlar da mesajı alır ve özür dilerler. Ergin Ataman'a saygıları yoksa, Türk Milli Takım hocasına saygıları olmalı. Bir spor kulübü başkanının "Seni orada yaşatmayacağız" demesinden çok rahatsızım."

Fenerbahçe taraftarının, 'kendisine doping yapsana' tezahüratına çok üzüldüğünü de belirten Ergin Ataman, "Fenerbahçe'de Taurasi 2 sene önce dopingli çıktı. Bu dopingi Fenerbahçe mi yaptı? Hayır. Ben dimdik ayaktayım. Ben büyük bir beklentiyle, destekle buraya geldim. Görevime devam edeceğim." diyerek sözlerini tamamladı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×