Galatasaray Kulübü'nden futbolcularını ahlaksızca basan gazeteye tepki

Galatasaray Kulübü, Sabah Gazetesi'nin magazin ekinde Galatasaray Kulubü'nün ve futbolcuların kişilik haklarına ağır saldırı niteliğinde çıkan habere büyük tepki gösterdi. Resmi siteden 'Ahlaksızlığın hesabı yargıda sorulacak' başlığı...

Galatasaray Kulübü'nden futbolcularını ahlaksızca basan gazeteye tepki
05 Haziran 2014 Perşembe 16:23

Galatasaray Kulübü, Sabah Gazetesi'nin magazin ekinde Galatasaray Kulubü'nün ve futbolcuların kişilik haklarına ağır saldırı niteliğinde çıkan habere büyük tepki gösterdi.

Resmi siteden 'Ahlaksızlığın hesabı yargıda sorulacak' başlığı ile duyurulan açıklamada şöyle denildi:

"Bugün bir gazetenin magazin ekinde, kulübümüzün ve futbolcularımızın kişilik haklarına ağır saldırı niteliğindeki hakaret suçunu işleyen kişilerin ve yayınlayarak bu suça ortak olanların yargı önünde hesap vermeleri için yasal süreç derhal başlatılacaktır.

Yapanların ve yayınlayanların zeka düzeyleri ve ahlak anlayışlarını ortaya koyan fiille ilgili olarak basın kuruluşlarının da harekete geçmesi için gereken başvurularda bulunulacaktır.

Bu fiili işleyenlerle aynı seviyede yer almamak için başkaca bir açıklama yapılmayacak ve bu ahlaksızlığın hesabı yargıda sorulacaktır.

Galatasaray camiası; açılacak tazminat ve ceza davalarıyla , bu suçu işleyenlerin ve yayın yoluyla suça iştirak edenlerin, yasaların gerektirdiği en ağır cezalara çarptırılmaları için başlatılan hukuki sürecin yakın takipçisi olacaktır."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×