Galatasaray Kulübü: Hajrovic konusunda hukuki mücadelemiz sürecek

Galatasaray Kulübü, sözleşmesini tek taraflı feshederek Werder Bremen ile sözleşme imzalayan ve geçici lisans alan İzet Hajrovic olayında hukuki mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğini açıkladı.Kulübün resmi sitesiden yapılan açıklamada,...

Galatasaray Kulübü: Hajrovic konusunda hukuki mücadelemiz sürecek
01 Ağustos 2014 Cuma 18:18

Galatasaray Kulübü, sözleşmesini tek taraflı feshederek Werder Bremen ile sözleşme imzalayan ve geçici lisans alan İzet Hajrovic olayında hukuki mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğini açıkladı.

Kulübün resmi sitesiden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"FIFA Oyuncu Statüsü Komitesi'nin İzet Hajrovic'e geçici lisans verilmesini kabul etmesi kararı Şirketimiz ile bu oyuncu arasındaki uzlaşmazlığın esasına ilişkin değildir. FIFA, bir futbolcu ile Kulüp arasında uzlaşmazlık olan durumlarda, futbolcunun oynamasına izin verilmemesi halinde telafisi imkansız zararlar oluşabileceği gibi mülahazalarla ekseriyetle geçici lisans çıkarılması tedbirini kabul etmektedir. Şirketimiz ile oyuncu arasındaki uzlaşmazlık şu anda FIFA Uzlaşmazlık Çözüm Komitesi ("FIFA DRC") önündedir. FIFA DRC kararının akabinde taraflardan birinin başvurması halinde de konu CAS'ın önüne taşınacaktır. Uzlaşmazlığın esasına girip ayrıntılı hukuki incelemeyi yapacak olanlar bu kurullardır. Şirketimiz FIFA DRC'ye konuya dair görüşlerini ayrıntılı olarak iletmiştir. Hukuki mücadelemiz sonuna kadar kararlılıkla sürdürülecektir."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×