"Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor"⁩ projesi

- Proje kapsamında eski milli oyuncular Ali Gültiken, Tanju Çolak, Hasan Şaş, Rüştü Reçber ve Hami Mandıralı, ceza ve infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutuklu gençlerle buluşacak

22 Eylül 2016 Perşembe 10:35


BURSA/BALIKESİR (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor" projesi kapsamında eski milli futbolcular, Balıkesir'in Bandırma ilçesinde hükümlü ve tutuklu gençlerle bir araya gelecek.

Proje çerçevesinde eski milli futbolcular Ali Gültiken, Tanju Çolak, Hasan Şaş, Rüştü Reçber ve Hami Mandıralı, bugün Bandırma Ceza ve İnfaz Kurumu'nda hükümlü ve tutuklularla söyleşide buluşacak.

Tutuklu ve hükümlü gençler, merak ettikleri soruları eski milli futbolculara yöneltecek. Söyleşinin ardından salon ya da halı sahada futbol maçı oynanacak.

Türkiye'deki çeşitli ceza ve infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutuklu gençlerin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla beraber vakit geçirmeleri, gençlerin sosyalleşmesi ve rehabilite edilmesine katkı sağlanmasının amaçlandığı "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor" projesinin daha önceki 3 ayağının İzmir, İstanbul ve Rize'de gerçekleştirildiği belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×