Fransa'da olmaktan korkuyorum

- Eski Hırvat teknik direktör Baric: "Avrupa Futbol Şampiyonası'na gitmek istemiyorum. Kabul ediyorum, Fransa'da olmaktan korkuyorum"

Fransa'da olmaktan korkuyorum
27 Mayıs 2016 Cuma 16:22


SARAYBOSNA (AA) - Bir dönem Fenerbahçe'de de teknik direktörlük görevini üstlenen Hırvat teknik direktör Otto Baric, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2016) gitmek istemediğini söyledi.

Hırvatistan'daki Jutarnji List gazetesine demeç veren Baric, Fransa'nın ev sahipliğinde EURO 2016 finallerini yerinde izlemek için ülkesi Hırvatistan'ın yanı sıra daha önce çalıştığı Türkiye, Arnavutluk ve Avusturya'dan davet aldığını söyledi.

Davetler için ülkelere teşekkür ettiğini ve kabul etmediğini belirten Baric, "Avrupa Futbol Şampiyonası'na gitmek istemiyorum. Kabul ediyorum, Fransa'da olmaktan korkuyorum." ifadelerini kullandı.

Baric, şampiyona sırasında Fransa'da herkesi etkileyecek bir terör saldırısı yaşanabileceği endişesi taşıdığını kaydederek, "Fransa devletinin bunun yaşanmasını engellemek için elinden geleni yapacağını biliyorum ancak orada büyük bir tehlike var." değerlendirmesinde bulundu.

Avusturya doğumlu Hırvat teknik direktör, 1997-1998'de çalıştığı Fenerbahçe'nin yanı sıra Avusturya, Arnavutluk ve Hırvatistan'ın milli takımlarında da görev almıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×