Final maçına çıkmayan Galatasaray Liv Hospital'da kamp dağıldı

Galatasaray Liv Hospital'da Fenerbahçe Ülker'le oynanacak play off final serisi 7. maçı için son karar verildi. Sarı kırmızılı yönetim maça çıkmama kararının arkasında durdu ve sarı kırmızılı ekip de maça gitmedi.Galatasaray Liv Hospital...

Final maçına çıkmayan Galatasaray Liv Hospital'da kamp dağıldı
19 Haziran 2014 Perşembe 18:53

Galatasaray Liv Hospital'da Fenerbahçe Ülker'le oynanacak play off final serisi 7. maçı için son karar verildi. Sarı kırmızılı yönetim maça çıkmama kararının arkasında durdu ve sarı kırmızılı ekip de maça gitmedi.

Galatasaray Liv Hospital coachu Ergin Ataman da yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Ataman, bu akşamki maça çıkmayacaklarını ve oyuncuları toplayıp teşekkür ederek kampı sonlandırdıklarını ifade etti. Galatasaray Liv Hospital basketbol takımı oyuncuları da, kamp yaptıkları otelden ayrıldı.

Beko Basketbol Ligi play off final serisi 7. ve son maçına gitmeyen sarı kırmızılı ekip kamp yaptığı otelden ayrılırken Coach Ergin Ataman'ın "Kampı dağıtacağım" demesinden 2 saat kadar sonra oyuncular arka arkaya otelden çıkarak şahsi arabalarına binerek otelden ayrıldı. Oyuncular basın mensuplarına açıklama yapmak istemediklerini belirtti.

"FEDERASYON UZLAŞMADI"

Oyuncuların ardından otelden çıkan Murat Özyer basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Özyer, "Aşağıda oyuncularla son toplantımızı yaptık. Tüm yönetim onlara teşekkür ettik. Malum konudan dolayı başkanımız ve yönetim kurulumuzun aldığı kararı onlara tebliğ ettik. Dolayısıyla, bugün şu an sezonu bitirmiş olduk. Yarın yönetim kurulu ve başkanımızın katılımıyla sezonu kutlama yemeğimiz olacak. Ondan sonra oyuncuların tatil dönemi başlayacak. Belki, böyle bir şey olacağı düşünülmüyordu. Belki bu güzel şeylerin başlangıcı olur. Herkese hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Bundan sonra ne kararlar çıkacağını hep beraber göreceklerini de belirten, Özyer, "Biz şu an sezonu bitirmiş durumdayız. Başkanımız, yönetim kurulumuz sportif anlamda normal maç rutinimizi gerçekleştirdik. Eşit uygulamalar olmadığından dolayı, başkanımızın en baştan beri söylediği iki konu var, bu konuda bir uzlaşma olmadığı için TBF tarafından, biz de kararı uygulamaya geçtik. Oyuncular ve biz maçı oynamayı istedik. Bunun için istenilen adımlar atılmadı. Bundan sonra hep beraber olacakları gözlemleyeceğiz." diye konuştu.

"BU MAÇ OYNANMAK İSTENSEYDİ, TBF OYNATIRDI"

Başkan Ünal Aysal'ın tekrar tekrar söylediğini de belirten Özyer, "Türkiye'ye basketbolu getiren kulüp Galatasaray'dır. Geçen sene şampiyon olan, kadınlarda Avrupa şampiyonu olan ve Euroleague'de kendi emeğiyle bulunan kulüp yoluna devam edecek." diyerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ancak, bugün sezonu bitirdik. Yarın sezonun kutlamasını yapacağız. O açıklamaları başkanımızla Turgay Demirel paylaşmış. Dolayısıyla, açıkladığı şeyin ilk gün neyse, bugün de arkasında duruyor. Bunun yorum yapılacak bir yanı yok. Bu maç oynanmak istenseydi, TBF ve yetkili kurulları bunu oynatırdı. Taraftarlar büyük destek verdi. Bu sezonda büyük emekleri oldu. Bütün camiamiza bu yüzden teşekkür ediyorum. Bu karar ve bundan sonraki kararlar hepimizi mutlu etti."

Bu arada yaşanan bu gelişme sonrası Fenerbahçe Ülker seriyi 20-0 hükmen kazanarak 2013-14 sezonunu şampiyon olarak tamamlamış olacak. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ise yaptığı açıklamada maça çıkılmaması durumunda neler yaşanacağının daha sonra belli olacağını ifade etmişti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×