FIFA'da reform istifası

- FIFA Denetim Kurulu Başkanı Scala, organizasyonun reform aşamasında yaşanan gelişmeleri protesto etmek amacıyla görevinden istifa etti

FIFA'da reform istifası
14 Mayıs 2016 Cumartesi 18:25


ANKARA (AA) - FIFA Denetim Kurulu Başkanı Domenico Scala, organizasyonun reform aşamasında meydana gelen gelişmeleri protesto etmek amacıyla görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yazılı açıklamada bulunan Scala, yeni kurulan FIFA konseyine, kendisinin de arasında bulunduğu organizasyonun komitesinde çalışanları kovma ve atama yetkisi verilmesini protesto etmek amacıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Scala, bu durumun, komitede görevli üyelerin bağımsız çalışmasını engelleyeceğine inandığını ve bu nedenle böyle bir karar aldığını da belirtti.

FIFA ise internet sitesinden yaptığı açıklamada, Meksika'da düzenlenen FIFA Kongresi'nde alınan söz konusu kararın amacını Scala'nın yanlış yorumladığını ve bu nedenle istifasını üzülerek kabul ettiklerini kaydetti.

Açıklamada, konseye bu yönde bir yetki verilerek yeniden yapılandırılan komitedeki boş pozisyonlara atamalar yapılmasının planlandığı ve bu sayede 2017'de düzenlenecek FIFA Kongresi'nde reform sürecinin daha kolay gerçekleştirileceği savunuldu.

Son dönemde patlak veren şike skandalının ardından yeniden yapılandırılmaya giden organizasyonda, FIFA İcra Kurulunun yerine konsey almıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×