FIFA 2014'te gözler gruplardeki son maçlara çevrildi

FIFA 2014 Dünya Kupası'nda 11 gün geride kalırken 8 grupta 32 takımın kıran kırana mücadelesi de devam ediyor. Gruplarda ilk iki maçlar tamamlanırken, birs tura çıkan, gruptan elenen ve şanslarını son maçlara taşıyan takımlar da belli...

FIFA 2014'te gözler gruplardeki son maçlara çevrildi
23 Haziran 2014 Pazartesi 12:43

FIFA 2014 Dünya Kupası'nda 11 gün geride kalırken 8 grupta 32 takımın kıran kırana mücadelesi de devam ediyor. Gruplarda ilk iki maçlar tamamlanırken, birs tura çıkan, gruptan elenen ve şanslarını son maçlara taşıyan takımlar da belli oldu.

Brezilya'nın ev sahipliği yaptığı Dünya Kupası Finalleri'nde son dünya şampiyonu İspanya'nın evinin yolunu tutan ilk takım olması tüm otoriteleri şaşırttı. Hollanda sürprizi, zorlanmasına rağmen kazanmaya devam eden ev sahibi Brezilya kadar ölüm grubu olarak nitelendirilen D Grubu'nda hiç kimsenin şans tanımadığı Kosta Rika'nın gruptan çıkan ilk takım olmasıda en büyük sürpriz olarak nitelendirildi.

Bilindiği gibi D Grubu'ndaki mücadelelerde önce Uruguay'ı (3-1) ardından da İtalya'yı (1-0) yenerek gruptan çıkmayı garantileyen Kosta Rika, 2002'deki Türkiye'ye benzetiliyor.

FIFA 2014 Dünya Kupası'nda gruplarda oynanan ilk iki maçlar sonunda takımların durumu şöyle:

A Grubu:

Gruptan elenen takım Kamerun oldu. Brezilya ve Meksika 4'er puanla ilk iki sırayı aldı. Hırvatistan ise 3 puanla 3. sırada. Grubun son maçlarında Kamuran-Brezilya ve Hırvatistan-Meksika ile TSİ 23.00'te kozlarını paylaşacaklar.

B Grubu:

Gruptan çıkanlar da elenenlerde belli oldu. Son maçlarda kim birinci kim ikinci o belli olacak. Hollanda ve Şili 6'şar puanla gruptan çıkarken, Avustralya ve İspanya puansız peşpeşe sıralandılar ve finallere veda ettiler. Grupta son maçlar bugün TSİ 19.00'da Hollanda-Şili ve Avustralya-İspanya arasında oynanacak.

C Grubu:

Gruptan çıkan ilk takım ikide iki yapan Kolombiya. Fildişi Sahili 3 puanla ikinci sırada. Japonya ve Yunanistan ise birbirlerinden aldıkları birer puanla 3 ve 4 olarak sıralanıyorlar. Gruptan çıkacak 2. takımı yarın TSİ 23.00'te oynanacak Japonya-Kolombiya ve Yunanistan-Fildişi Sahili maçları belirleyecek.

D Grubu:

Ölüm grubu olarak nitelendirilen D Grubu'nda finallerin sürprizini Kosta Rika gerçekleştirdi. İkide iki yapan ve 6 puanla bir üst turu garantileyen Kosta Rika'yı 3'er puanla İtalya ve Uruguay izliyor. İngiltere ise sıfır puanla son sırada ve finallere veda etti. Gruptan çıkacak 2. takımın belirleneği maçlar ise yarın TSİ 19.00 İtalya-Uruguay ve Kosta Rika-İngiltere arasında oynanacak.

E Grubu:

Bu grupta D Grubu gibi. En zayıf halka Honduras iki maçta sıfır çekerek evinin yolunu tuttu. Fransa ikide iki yaparak bir üst turu garantilerken, gruptan çıkacak son takım olamka için 3'er puanlı Ekvador ile İsviçre son maçlara kilitlendi. 25 Haziran Çarşamba günü TSİ 23.00'te oynanacak Ekvador-Fransa ve Honduras-İsviçre maçlarının ardından gruptan çıkacak ikinci takım belli olacak.

F Grubu:

Grupta 6 puanlı Arjantin bir üst turu garantiledi. Bosna Hersek ise sıfır puanla son sırada ve veda etti. Gruptan çıkacak ikinci takımı ise 3. maçlar belirleyecek. 4 puanlı Nijerya, gruptan çıkmayı garantileyen Arjantin ile berabere kalırsa bir üst turu garantileyecek. 25 Haziran Çarşamba günü TSİ 19.00'da oynanacak maçlarda Nijerya-Arjantin ile Bosna Hersek-İran karşı karşıya gelecek ve bir üst tura çıkacak 2. takım da belli olacak.

G Grubu:

Grnupta Portekiz hayal kırıklığı yaşanıyor. Almanya ile birlikte bir üst tura çıkacağına kesin gözüyle bakılan Portekiz'in grupta çıkması için son maçta Almanya'nın ABD'yi farklı yenmesi gerekiyor. Portekiz'in de Gana'yı farklı bir şekilde mağlup etmesi gerek.

Grupta Almanya ile ABD ikinci maçlar sonunda 4'er puanla ilk iki sırada yeraldı. Gana ve Portekiz ise birer puanla 3 ve 4 olarak sıralandılar. Gruptaki son maçlar 26 Haziran Perşembe günü TSİ 19.00'da ABD-Almanya ve Portekiz-Gana arasında oynanacak ve gruptan çıkacak takımlar belli olacak. ABD-Almanya beraberliği ikiliyi kol kola bir üst tura taşır.

F Grubu:

Grupta iki sürpriz yaşandı. Belçika 2. maçlar sonunda 6 puanla gruptan çıkmayı garantilerken, grubun en büyük favorisi Rusya veda etmenin eşiğine geldi. Bir puanla 3. sırada bulunan Rusya'nın üstünde ise 3 puanlı Cezayir var. Güney Kore ise bir puan ve averajla son sırada.

Gruptan çıkacak 2. takımın belirleneceği maçlar 26 Haziran Perşembe günü TSİ 23.00'te Cezayir-Rusya ve Güney Kore-Belçika arasında oynanacak.

Bu arada gruplardan sonra belirlenecek 2. tur eşleşmelerinde eleme usulü oynanacak ilk maçlar ise 28 Haziran Cumartesi günü yapılacak iki karşılaşma ile başlayacak.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×