FIBA'dan mahkeme kararına eleştiri

- FIBA, Avrupa Ligi organizasyonunun açtığı davada verilen ihtiyati tedbir kararının iptal edilmesi için Münih Yerel Mahkemesine çağrıda bulundu

FIBA'dan mahkeme kararına eleştiri
06 Haziran 2016 Pazartesi 23:28


CENEVRE (AA) - Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), Münih Yerel Mahkemesinin, Avrupa Ligi'nin organizasyonlarında yer alacak kulüplere ve bağlı oldukları federasyonların milli takımlarına FIBA'nın yaptırımda bulunamayacağı yönündeki kararının, yanlı olduğunu savundu.

FIBA'nın internet sitesinde yapılan açıklamada, yaptırım kararına ilişkin Avrupa Ligi organizasyonunun açtığı ve haklı görüldüğü davanın duruşmasına FIBA'nın çağrılmadığı ve kararın tek taraflı verildiği eleştirisinde bulunuldu.

Açıklamada, Münih Yerel Mahkemesine, aldığı ihtiyati tedbir kararını iptal etmesi için acil bir duruşma çağrısı yapıldı.

Avrupa Ligi organizasyonu, FIBA'nın kulüplere ve ülke federasyonlarına yaptırım kararına karşı Münih Yerel Mahkemesinde açtığı davada haklı bulunmuştu.

Mahkemenin 2 gün önce açıkladığı kararda, FIBA'nın, Avrupa Ligi organizasyonlarında mücadele edecek kulüplere ve bağlı oldukları federasyonların milli takımlarına herhangi bir yaptırımda bulunamayacağı belirtilmişti. Ayrıca FIBA'nın direkt ve dolaylı cezalarının, kulüplere uygulayacağı baskı ve yaptırım tehditlerinin, mahkeme kararına karşı gelinmesi anlamı taşıdığı ifade edilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×