FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonunun açıklamasından: "Federasyonumuzun bütün kurul üyeleri, hakem, antrenör ve sporcularından darbe övgüsü yapan, darbecilere destek olan, bu yönde söylem ve eylemleri olanlarla ilgili disiplin işlemi yapılması karara bağlanmıştır"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler


İSTANBUL (AA) - Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

TBBDF Yönetim Kurulu toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz'daki darbe girişimi karşısında, federasyonun milli iradenin yanında olduğu belirtildi.

Federasyon içinde darbecilere destek olanlara disiplin işlemi yapılacağı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Federasyonumuzun bütün seçilmiş ve atanmış kurul üyelerinden haklarında görevden alınma kararı verilen ve verilecekler, federasyonumuzdaki görevlerinden de haklarındaki soruşturma tamamlanıncaya kadar el çektirilecektir. Ayrıca federasyonumuzun bütün kurul üyeleri, hakem, antrenör ve sporcularından darbe övgüsü yapan, darbecilere destek olan, bu yönde söylem ve eylemleri olanlarla ilgili disiplin işlemi yapılması karara bağlanmıştır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×