Fethiye, Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 29 Nisan - 4 Mayıs tarihleri arasında 'Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası' düzenlenecek.

Fethiye, Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak
20 Ocak 2014 Pazartesi 12:08

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 29 Nisan - 4 Mayıs tarihleri arasında 'Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası' düzenlenecek. Türkiye'de ilk kez yapılacak olan bu yarışlar Batı Toroslar ile Güney Ege kıyılarında gerçekleştirilecek ve dört gün sürecek.

Güney Ege coğrafyası üzerinde yer alan 450 km’lik bir doğal bir parkurda 100’den fazla uluslararası sporcunun katılacağı, 4 gün sürecek olan bu yarışlarda sporcular doğayla mücadele, macera ve dayanıklılık gibi alanlarda birbirleri ile rekabet edecekler.

Yok eden değil koruyan, tüketen değil sürdüren bir turizm anlayışının bölgede gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen şampiyonada; belirlenen parkur boyunca, dağ bisikleti, patika koşusu, deniz kanosu, yüzme, nehir kanosu, trekking, ip inişi, kanyon geçişi gibi bir çok doğa sporları kıyasıya mücadelelere sahne olacak. Yarışmaya ise şuana kadar 20 takım başvurdu.

Ayrıca şampiyonada; konserler, yarışlar, doğa-macera deneyimleri, fotoğraf yarışması gibi etkinliklerle; yerli, yabancı turistler ve bölgenin yerel sakinleri için özel bir program da gerçekleştirilecek.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×