Fenerbahçeliler yürüdü, Galatasaray ve Beşiktaşlılar da destekledi

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği'nin düzenlediği 'Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet' yürüyüşü Şaşkınbakkal'da başladı ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda sona erdi.

Fenerbahçeliler yürüdü, Galatasaray ve Beşiktaşlılar da destekledi
16 Şubat 2014 Pazar 19:23

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği'nin düzenlediği 'Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet' yürüyüşü Şaşkınbakkal'da başladı ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda sona erdi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri, sarı-lacivertli taraftarlarla birlikte Galatasaray, Beşiktaş, Kasımpaşa ve Sakaryasporlu taraftarlar da formalarını giyerek yürüyüşe katıldı. Zaman zaman siyasi sloganların da atıldığı yürüyüşte hükümete ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da tepki gösterildi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin de katıldığı yürüyüş, saat 14.00'te Şaşkınbakkal'dan başlarken, katılımın oldukça yüksek olduğu gözlendi.

Kulüp başkanı Yıldırım, yürüyüşün başlamasından önce geldiği Şaşkınbakkal'da bir süre taraftarların tezahüratlarına elleriyle tempo tutarak eşlik etti, bu sırada taraftarlar kendisine sevgi gösterilerinde bulundu.

Yürüyüşe katılan taraftarlar Fenerbahçe ve Türk bayraklarının yanı sıra Atatürk posterleriyle renkli görüntüler oluşturdu. Taraftarlar yürüyüş sırasında sık sık "Dik dur eğilme, taraftarın seninle", "Her yer Aziz, her yıl Yıldırım" şeklinde tempo tuttu. Bu sırada yürüyüşe katılanların siyasi içerikli sloganlarını başkan Yıldırım el hareketiyle engellemeye çalıştı.

Düzenlenen etkinliğe bir aracın içinden katılan Aziz Yıldırım, elindeki Türk ve Fenerbahçe bayraklarını sallarken, yol güzergahındaki taraftarları selamladı. Galatasaray ve Beşiktaş forması giyen bazı kişilerin de yürüyüşte yer aldığı gözlenirken Sakaryaspor, Kasımpaşa ve Kocaelispor taraftarları da başkan Aziz Yıldırım'ın boynuna takımlarının kaşkollarını taktılar.

Yürüyüşe katılan Fenerbahçeli yöneticiler ise kulüp televizyonuna yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandılar:

Ömer Temelli: "Bu yürüyüşü "Türkiye için Adalet Fenerbahçe için Adalet" istediğimiz için yapıyoruz. Bu yürüyüşü organize eden Fenerbahçe Avukatlar Derneği’ne teşekkür ediyorum. İnşallah bu yürüyüş sonrasında bir takım mesajlar alınır. Türkiye için güzel adaletli bir dünya kurulur. Hep beraber yürüyüşü tamamlandıracağız."

Ali Koç: "Bugün burada tarihi bir gün. Sadece camiamız için değil çocuklarımızın geleceği için de tarihi bir gün. 3 Temmuz’u unutmadık. Biz 3 Temmuz sonrasında masumiyet karinesinden bahsetmiştik, bugünde aynı şeyi söylüyoruz. Söylediklerimiz artık herkes tarafından söylenmeye başlandı. Bizim söylediklerimizi bugün söyleyenler, konuyu bizim gibi görmediler. Hukuk, her demokrasiye lazım. Camiamıza sahip çıktık. Türkiye geleceği için bu yürüyüşe katılanlar, Fenerbahçe için, Türkiye için adalet istiyorlar. İnşallah devletimiz, hükümetimiz bir şekilde bunu çözüme kavuştururlar. Fenerbahçe sadece spor kuubü değil. Tarih bir gün gerçekleri yazacak. Güzel bir gün başladı. Doğru çalışan hukukun rengi olmaz. Hepimiz Türkiye’deyiz. Aklı selim hakim olur. Fenerbahçe Avukatlar Derneği'ne teşekkür ediyorum. 3 Temmuz’dan itibaren yaptıkları ortada. 1907 Derneği olarak biz de biliyoruz ki sadece yönetim çalışmalarıyla olmayacak, taraftarların duruşuyla olacak. Omuz omuza el ele bu hakkı elde edeceğiz."

Hasan Hakkı Yılmaz: "Çok önemli bir yürüyüş. Adalet yürüyüşü. Bu yürüyüş başkanının Fenerbahçe’nin üstünde bir yürüyüş. Bu insanları görünce içim kabarıyor. Fenerbahçe sevgisi olduğu müddetçe Fenerbahçe’nin kimseye ihtiyacı yok. Geçici sorunlar da hallolacak. Türkiye’nin dünyanın her yerinden insan var. Bana sorarsanız bu Fenerbahçe’nin ötesinde. Herkesin dik duruşa, adaletli duruşa ihtiyacı var. Sonunda ne olur bilemem. Fenerbahçeliler burada kendilerini ifade ediyor."

İsfendiyar Zülfikari: "Bu yürüyüş, hem üzücü hem gurur verici. Üzücü olduğu yön, başkanımızın haksızlığa uğraması, sevindirici yönü ise herkes bizi destekliyor. Özel Yetkili Mahkeme’lerin verdiği kararlar sorgulanıyor. Bize de yeniden yargılanma yolu açılıp, Fenerbahçe’nin aklanmasını istiyoruz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. 3 Temmuz’dan beri bize destek veren Fenerbahçe taraftarına ayrıca teşekkür ederiz."

Deniz Tolga Aytöre: "Taraftarımız kulübüne, ülkesine ve cumhuriyet'e sahip çıkıyor. Çok mutluyuz. Özellikle Fenerbahçe’nin yaşadıkları, Türkiye’de bir sürü davada olan yanlışlıkların düzeltilmesine inanıyorum. Fenerbahçe taraftarının Türkiye için çok önemli şeyler imza atacağını düşünüyorum."

Şekip Mosturoğlu: "3 Temmuz’dan itibaren taraftarlarımız direniyor. Bundan sonrası Türkiye için aydınlık ışıkların yanacağı süreç olacak. Bizim zamanında konuştuğumuz ve konuşmaya devam ettiğimiz masumiyet ilkesi, tapeler gibi konuları, bugün Türkiye söylüyor. Türkiye bir yere varacaksa adil yargılama, bağımsız yargı ile varacak. İnşallah Türkiye’nin yolu hayırlı bir yola girdi. İnşallah sonuç alınacak. Özel Yetkili Mahkeme’ler tartışılıyor. Buralarda Fenerbahçe’nin dışında başka insanlarda yargılandı. Hala cezaları infaz ediliyor. Adalet herkes için bir bütün. Barışçıl eylemleri bu kadar büyük kitleyle yapmak çok önemli."

Selim Kosif: "Çok önemli bir yürüyüş. Türkiye için yapılan bir yürüyüş. Adalet için yürüyüş. Hepimiz, Fenerbahçe için adalet için buradayız. İnşallah güzel bir gün olacak. Üzerimizde çok büyük baskı var. Tüm herkesin artık ’yeter’ dediği bir yürüyüş olacak."

Mithat Yenigün: "Yürüyüşe katılan herkes, hiç böyle kalabalık görülmediğini ifade ediyor. Buraya gelenlerin hepsi gönüllü ve istekli insanlar. İnsanların arasında yürüdüm. Toplumun değerlerinin hepimiz için var olduğunu bilirsek, hep beraber daha güzel yol alırız. 2-3 yıldır söylemek istediğimiz adalet. Biz ayrıcalık istemiyoruz, yanlış anlaşılmasın. Adalet hepimize lazım. Adalete güvenimiz kalmazsa, herkes kendi adaletini arar bu da yanlış olur. Aziz Yıldırım’ın yaptıklarının tescilidir bu destek ve katılım. 15-16 yılda yaptıklarının kanıtı. Aziz Başkan hayatını Fenerbahçe’ye adamıştır. Bugün yalnız Fenerbahçeliler değil diğer takım taraftarları da bunu görüyor. Çekinmeden toplumla bir arada yürüyen bir insandır."
CİHAN

Fenerbahçeliler yürüdü, Galatasaray ve Beşiktaşlılar da destekledi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×