Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısı yapıldı

Fenerbahçe'nin 2014 yılı Ocak Ayı Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısı yapıldı
25 Ocak 2014 Cumartesi 15:48

Fenerbahçe'nin 2014 yılı Ocak Ayı Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Yüksel Günay başkanlığındaki toplantıya Başkan Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan başkan Aziz Yıldırım'ın ardından yönetim kurulu adına Başkanvekili Abdullah Kiğılı bir konuşma yaptı Kiğılı şunları söyledi:

"Sizlerin de bildiği üzere 17 Ocak 2014 Cuma günü, borsa henüz kapanmamışken, medya aracılığıyla Sayın Başkanımız ve yöneticilerimize dair Yargıtay’a taşınan hukuki sürecin olumsuz yönde sonlandığı haberini aldık.

Hem insani hem de hukuki açıdan pek çok ’kabul edilemez hata ile’ dolu olan 3 Temmuz süreci, tıpkı ilk günden bu yana olduğu gibi, Yargıtay’ın ’onama’ aşamasında da pek çok benzerlikler gösterdi; Kararı medyadan öğrendiğimiz gibi, avukatlarımız da karara ancak medya yoluyla ulaşabildi…

Biz, milyonlarca Fenerbahçeli, ilk gün söyledik, sesimiz kısılmadan da haykırmaya devam ediyoruz; "Biz davamıza ve haklılığımıza inanıyoruz…" Bunun içindir ki binlerce Fenerbahçeli Metris’te, Vatan’da, Silivri’de olduğu gibi Salı günü de Sabiha Gökçen’de, gecenin geç saatlerinde Bağdat Caddesi’ndeydik. Bu vesileyle hepinize, bizlere sağladığınız sonsuz katkı, daha da önemlisi verdiğiniz güç için yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

Kiğılı, eski yönetici Nihat Özdemir’in Temmuz 2011’de söylediği "Fenerbahçe bir günde kurulmadı, bir günde de yıkılmaz" sözünü tekrarlayarak , "Biz buradayız. Biz Fenerbahçeliler için Spor Kulübü olmak çok önemli. Bunun içindir ki yıllardır her bir branş için durmaksızın, karşılık beklemeksizin Sayın Başkanımızın önderliğinde emek verdik. Biz bu yoldan ayrılmayacağız." dedi.

Kiğılı, Fenerbahçeli sporcuların son üç ayda gösterdiği performans ve elde edilen başarılarla ilgili de bilgi verdi. Abdullah Kiğılı’nın konuşmasının ardından Fenerbahçe Koleji’nin faaliyetlerine dair bir görsel izletildi. Denetim Kurulu’nun raporu okundu. Üyelerin görüşlerini dile getiren konuşmaların ardından toplantı sona erdi.
CİHAN

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısı yapıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×