Fenerbahçe Kulübü'nden 'Yakup Aslan' açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, geçen günlerde Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Yakup Aslan’ın; Trabzon TV’de sarf ettiği sözlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü'nden 'Yakup Aslan' açıklaması
03 Ocak 2014 Cuma 19:08

Fenerbahçe Kulübü, geçen günlerde Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Yakup Aslan’ın; Trabzon TV’de sarf ettiği sözlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Yakup Aslan'ın, Trabzon TV'de kullandığı, "Geliri hiç olmayan bir kulüp 3 yılda 350 trilyon ödemeliydi. 190 trilyon civarında nakit para lazımdı. Biz 4 ayda 80 trilyon ödedik. Aralarında Fenerbahçeli iş adamları da var. Hatta bir Fenerbahçeli 'Bizi Aziz Yıldırım'dan kurtar da size her türlü desteğe hazırım.' demiş başkana." şeklindeki ifadeleri hatırlatılarak, şöyle denildi:

"Kendi deyimiyle –geliri hiç olmayan kulüplerinin- borç durumuna ilişkin; yakın dostluk ilişkilerinden gelen paralar ile 4 ay içerisinde 80 Milyon Lira’lık ödeme yaptıklarını ve ‘Fenerbahçeli’ bir işadamından, başkanları vasıtasıyla Trabzonspor Kulübü’ne birtakım şartlar karşılığında sınırsız bir destek vaat edildiğini açıklamıştır.

İlgili açıklamalardaki, şahsi ilişkiler karşılığında elde edilen paraların; kimlerden, nasıl ve ne şekilde alındığı, kayıt dışı olup olmadığı, MASAK, Maliye Bakanlığı, SPK, Emniyet ve Savcılık makamlarının sorumluluğundadır.

Ancak Trabzonspor Kulübü’ne belli şartlar karşılığında bu ödemeyi yapan ve yine belli şartlar karşılığında daha da fazlasını vaad eden bu ‘Fenerbahçeli’ işadamının kim olduğu ise 25 milyonluk Fenerbahçe camiasını ilgilendirmekte ve bu ismin ivedilikle açıklanması gerekmektedir.

Aksi takdirde bu şahıs ve temsil ettiği zihniyet, tarafımızdan Fenerbahçe'de kaos yaratmak görevi üstlenen müfteri olarak ilan edilecek ve hakkında yasal yollara başvurulacaktır." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×