Fazlı Bayram Hadi: Gençleri sporla topluma kazandırmak için çalışıyoruz

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, gençlerin spor yoluyla topluma kazandırılması konusunda projeler gerçekleştirdiklerini söyledi.Hadi, Türkiye Gençlik Konfederasyonu Akdeniz Bölge Başkanı Hakan Özal ile Adana...

Fazlı Bayram Hadi: Gençleri sporla topluma kazandırmak için çalışıyoruz
15 Temmuz 2014 Salı 13:58

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, gençlerin spor yoluyla topluma kazandırılması konusunda projeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Hadi, Türkiye Gençlik Konfederasyonu Akdeniz Bölge Başkanı Hakan Özal ile Adana İl Temsilcisi Hatice Nazlı Yakıcı'yı makamında kabul ederek, birlikte projeler üreteceklerini ve yaşama geçireceklerini kaydetti.

Ülkenin genç nüfusa sahip olduğunu, sağlıklı nesil yetiştirmek için sporun öneminin iyi anlatılması gerektiğinin altını çizen Hadi, konuşmasında, "Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Gençlik Konfederasyonu Adana Bölge Başkanlığı gençlerin spor yoluyla topluma kazandırılması konusunda projeler gerçekleştireceğiz." diyerek, şyle devam etti:

"Her iki kurumun hedef grubu gençler olunca bu konuda koordineli çalışmanın önemi anlaşılıyor. Öncelikle, okullarda ve toplu yaşanılan yerlerde gençlere spor kültürü ve bilinci aşılayacağız. Gençlerin spor yoluyla topluma kazandırılması konusunda projeler gerçekleştireceğiz. Spor sayesinde gençlerin sağlıklı olmasını ve kötü alışkanlıklardan uzaklaşmalarını sağlayacağız. Spor yapmayan toplumların sağlık harcamaları her zaman yüksektir. Spor sayesinde ülkemizde sağlık harcamalarını da azaltacağız."

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Akdeniz Bölge Başkanı Hakan Özal ile Adana İl Başkanı Hatice Nazlı Yakıcı, ortak hedefin ülkenin geleceği olan gençlerin bilim, sağlık, eğitim, spor, sanat alanında gelişmelerini sağlamak olduğunu ifade ettiler.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×