Faruk Ilgaz, son yolculuğuna uğurlanıyor

Fenerbahçe'nin dün vefat eden eski başkanlarından Faruk Ilgaz, düzenlenen bir dizi törenle son yolculuğuna uğurlanıyor.Faruk Ilgaz için ilk tören, sarı lacivertli kulübün Dereağzı'ndaki Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde yapıldı....

Faruk Ilgaz, son yolculuğuna uğurlanıyor
17 Temmuz 2014 Perşembe 13:28

Fenerbahçe'nin dün vefat eden eski başkanlarından Faruk Ilgaz, düzenlenen bir dizi törenle son yolculuğuna uğurlanıyor.

Faruk Ilgaz için ilk tören, sarı lacivertli kulübün Dereağzı'ndaki Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde yapıldı. Törene Ilgaz Ailesi’nin fertleri, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri, Yüksek Divan Kurulu üyeleri, Fenerbahçe'nin bazı genel kurul üyeleri, eski başkanlardan Ali Şen, eski yöneticiler, eski futbolcular, şube kaptanları ile kulüp çalışanların yanı sıra Galatasaray eski Başkanı Selahattin Beyazıt, Gaziantepspor eski Başkanı Celal Doğan da katıldı.

Fenerbahçe Asbaşkanı Turhan Şahin, törende yaptığı konuşmada Faruk Ilgaz'ın Fenerbahçe’ye çok önemli hizmetleri olduğunu belirterek, "Bugün Fenerbahçe tarihimizin en acı günlerinden birini yaşamaktayız. Çünkü 107 yıllık şanlı tarihimizin 75 yılına bilfiil damgasını vurmuş büyük başkanımız, büyük insan, örnek Fenerbahçeli Faruk Ilgaz ağabeyimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz." dedi.

Ilgaz'ın 75 yıllık Fenerbahçelilik hayatında önce sporcu olarak daha sonra kulübün çeşitli kademelerinde yönetici olarak görev yaptığını da belirterek, "Faruk Ilgaz, bu şerefli başkanlık görevini de 12 yıl 4 gün boyunca sürdürmüştür. Onun Fenerbahçe’ye yaptığı hizmetleri anlatmaya kelimeler yetmez. Şu an tören yapmakta olduğumuz sahanın Fenerbahçe’ye kazandırılmasında emekleri vardır. Ben kendisi ile onun başkanlığı döneminde hem sporculuk hem de daha sonra yönetim kurulu üyeliği yaptım. Bunun için guruluyum. Şunu derdi; 'bakın çocuklar bu ülkede futbolun sahibi çoktur ama amatör şubelere lütfen sahip çıkın. Siz amatör şubelerden yetişen sporcular olarak sahip çıkmalısınız.' Ben 20-25 gün önce ziyarete gittim ve yine aynı şeyi söyledi. O nedenle kendisi, bugünkü sayın Başkanımıza amatör şubelere verdiği destekten dolayı saygı gösterirdi ve severdi. Aynı zamanda destek de verirdi. Mekanı cennet olsun." diyerek sözlerini tamamladı.

AZİZ YILDIRIM: İYİ GÜNDE DE KÖTÜ GÜNDE DE YANIMIZDA OLDU

Başkan Aziz Yıldırım da yaptığı konuşmada, bugünün Fenerbahçeliler için üzüntülü bir gün olduğunu belirterek, "Değerli başkanımız aramızdan ayrıldığı için toplandık. Sayın Faruk Ilgaz ile ben başkan değilken de görüşürdük. Nasıl başkanlık yapacağımı konuşup, fikir alışverişinde bulunurduk." dedi.

Merhum Faruk Ilgaz ile hep fikir birliğinde olduklarını da belirten Başkan Aziz Yıldırım, "Her zaman bizi destelerdi. Kulübümüz kötü güler geçirirken bizi aradı, sabretmemiz gerektiğini söylerdi. İyi günde de kötü günde de yanımızda oldu. Allah’tan rahmet diliyorum. Fenerbahçe tarihinde yaşayan birisidir. 12 yıl başkanlık yaptı, 75 sene de çeşitli kademelerde görev yaptı. Faruk Ilgaz Tesisleri’nin ilk yapımı kendisine aittir. İsmini yaşatacağız. Kulübümüz yaşadıkça Faruk Ilgaz’ın ismi de bu kulüp tarihinde yaşayacaktır. Camiamıza sabır, ailesine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun." şeklinde konuştu.

SELAHATTİN BEYAZIT: FARUK ILGAZ İYİ BİR FENERBAHÇELİYDİ

Törenin ardından Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Galatasaray Eski Başkanı Selahattin Beyazıt ise Faruk Ilgaz'ın iyi bir Fenerbahçeli olduğunu söyledi.

Çok önemli dostunu kaybettiğini belirten Beyazıt, "Çok büyük bir Fenerbahçeliyi kaybettim. Kişisel münasebetlerim senelere dayanıyor. Her zaman irtibat halindeydik. Galatasaray-Fenerbahçe dostluğunu da teşvik etmiştir. Faruk Ağabey müstesna bir insandı. Bambaşka bir insandı. Rekabetin ötesinde dostluktan başka bir şey görmedim. Büyük bir Fenerbahçeliydi. Mekânı cennet olsun. Sevgi ve saygı ile yâd edelim." ifadelerini kullandı.

Törenin ardından merhum Faruk Ilgaz, Karacaahmet Mezarlığı’ndaki Şakirin Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Sahray-ı Cedid Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×