Etnospor Kültür Festivali

- Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, mas güreşinde mücadele etti

Etnospor Kültür Festivali


İSTANBUL (AA) - Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivali, ikinci gün etkinlikleriyle devam ediyor.

Küçükçekmece'deki Bezirganbahçe Meydanı'nda gerçekleştirilen ve Anadolu Ajansının da global iletişim ortağı olduğu festivalin ikinci gününde, çeşitli dallarda spor müsabakaları ile kültürel aktiviteler gerçekleştiriliyor.

Festivali organize eden Dünya Etnospor Konfederasyonunun başkanı Bilal Erdoğan, etkinlik alanlarını gezerken, bazı sporları da bizzat denedi. Mas güreşi alanını ziyaret eden Erdoğan, "Asrın güreşçisi" lakaplı eski milli sporcu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya ile mas güreşi yaptı.

Mücadelede ilk puanı Hamza Yerlikaya alırken, Bilal Erdoğan ikinci puanın sahibi oldu. Müsabaka, 1-1 beraberlikle sonuçlandı.

Bilal Erdoğan'ın oğlu Ömer Tayyip Erdoğan da mas güreşinde mücadele etti. Ömer Tayyip, minik rakibiyle giriştiği mas güreşinden galip ayrılan taraf oldu.

Ağaç güreşi de denilen mas güreşinde, iki sporcu arada bulunan bir tahtaya ayaklarını dayayarak, ortada bulunan sopadan tutuyor. Sporcular, ayaklarından güç alarak, rakibini kendisine doğru çekiyor. Rakibini yerden kaldıran veya sopayı rakibinden alan sporcu, puan alıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×