Eski Kırkpınar ağası Tüysüz toprağa verildi

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin eski ağalarından Adem Tüysüz'ün (63) cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze namazına, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katıldı. Bunalıma girdiği belirtilen...

Eski Kırkpınar ağası Tüysüz toprağa verildi
17 Mayıs 2014 Cumartesi 15:28

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin eski ağalarından Adem Tüysüz'ün (63) cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze namazına, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katıldı.

Bunalıma girdiği belirtilen Adem Tüysüz, dün İzmit'in Topçular Mahallesi Numan Sokak üzerindeki evinde, iddiaya göre iple kendini tavana astı. Bir süre sonra eve gelen yakınları Tüysüz'ü asılı bulunduğu ipten alıp, 112 Acil Servis'i aradı. Gelen ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istenen evli ve 3 çocuk babası Adem Tüysüz'ün öldüğü belirlendi.

Acı haberle yakınları, göz yaşına boğuldu. Kocaeli'de yayın yapan Kocaeli TV'nin sahibi olan Tüysüz'ün cesedi, otopsi için aynı hastanenin morguna alındı. İşlemleri tamamlanan Tüysüz'ün naaşı, bugün cenaze namazı için Fevziye Cami'ne getirildi. Burada yakınları taziyeleri kabul etti.

Öğle namazına müteakip İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu'nun kıldırdığı cenaze namazına, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Namazın ardından Bakan Işık, bir süre tabuda omuz verdi. Omuzlarda taşınan naaş, cenaze aracına konularak toprağa verilmek üzere Bağçeşme Mezarlığı'na götürüldü. Tüysüz, burada toprağa verildi.

3 KEZ KIRKPINAR AĞALIĞI YAPMIŞTI

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde doğan Adem Tüysüz, kuyumculuk, sigortacılığın yanında yerel televizyon alanında faaliyet gösteriyordu. İzmit'te yaşayan Gümüşhaneli iş adamı 63 yaşındaki Adem Tüysüz, 3 kez de Edirne'de düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde de ağalık yapmıştı. Adem Tüysüz, 2005 yılındaki Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde ihaleye katılarak Kırkpınar Güreşleri ağası olmuştu. Adem Tüysüz, 2006 ve 2007 yılındaki güreşlerde de bu unvanı kazanmıştı.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde ağalık ihalesini 3. kez kazandığı için Altın Kemer almaya hak kazanan Adem Tüysüz, "Bugünleri gösteren Allah'ıma şükürler olsun" demişti. Tüysüz'ün Edirne'de Sarayiçi Er Meydanı'na heykeli dikilmişti. Ancak Edirne Belediyesi, kente söz verdiği 'kalıcı bir eser bırakmadığı' gerekçesiyle de heykeli sökmüştü.

CİHAN

Eski Kırkpınar ağası Tüysüz toprağa verildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×