Escobar Erzurum'da piste çıkacak

- Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Çintimar: - "Sporcumuz (Yasmani Copello Escobar) pazar günü Erzurum'da bayrak takımımızla birlikte yarışacak"

Escobar Erzurum'da piste çıkacak
10 Haziran 2016 Cuma 23:20

ERZURUM (AA) - Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Norveç'in başkenti Oslo'daki Diamond Lig'de erkekler 400 metre engellide birinci olan milli atlet Yasmani Copello Escobar'ın, yarın Erzurum'da başlayacak atletizm yarışlarına katılacağını söyledi.

Çintimar, uluslararası bayrak takımlarının mücadele edeceği Erzurum Challenge Cup ve Türkiye Atletizm Şampiyonası öncesi basın toplantısı düzenledi.

Erzurum'da geçen yıl ilki düzenlenen organizasyonda iki olimpiyat kotası alındığını, üç de Türkiye rekorunun kırıldığını anımsatan Çintimar, şunları kaydetti:

"Sporcumuz (Yasmani Copello Escobar) pazar günü Erzurum'da bayrak takımımızla birlikte yarışacak. Federasyon olarak son iki yılda dopingle mücadeleden çıkmış, dopingi sıfırlamış ve bunun yanında 29 olimpiyat kotası almıştık. İnşallah 40 kotayı tamamlamak istiyoruz. Erzurum'daki yarışmalar ve bundan sonraki Avrupa Şampiyonası'na kadar da 40 kotayı tamamlayarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×