Eriş: Beş haftadır mağlubiyetler serisine son veremedik

Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, son beş haftadır çok alışık olmadıkları maç konuşmaları yaptıklarını söyledi.

Eriş: Beş haftadır mağlubiyetler serisine son veremedik
14 Aralık 2013 Cumartesi 23:48

Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, son beş haftadır çok alışık olmadıkları maç konuşmaları yaptıklarını söyledi. 5 Ocak Stadı’nda 2-0 yenilikleri Şanlıurfa maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Eriş, “Maalesef ne beklentileri karşılayabildik, ne de 5 haftadır mağlubiyetler serisine bugün son veremedik.” dedi.

7-8 genç oyuncu ile ilk devrede son derece iyi bir mücadele verdiklerini vurgulayan Eriş, “Mücadele anlamında evet iyi; ama skoru değiştirme bakımından son derece verimsiz bir tablo çizdik. Zaten haftalardır bu şekilde süregelen bir sıkıntımız söz konusu. Ne kadar mücadele ederseniz edin, sahaya skor anlamında bir şey koyamıyorsanız galibiyetle ayrılma şansınız yok. Oyunun kırılma anlarını hep rakip gerçekleştirdi. Neticede hep geriye düşüp tekrar oyuna tutunmaya çalışıyoruz. Tecrübesiz bir kadroya sahibiz. İstediklerimizi çok fazla sahaya uygulayamıyoruz.” diye konuştu.

Ligin ilk yarısında bir müsabakalarının kalmış olmasının tek tesellileri olduğuna dikkat çeken Eriş, “Bu tesellide devre arasında yapılabilecek takviyeleri en değerli bir şekilde gerçekleştirmektir. Bunun dışında hiçbir tesellimiz yok. Yine mağlubiyetle geçen bir haftayı kapattık. Bu benim antrenörlük hayatımda çok fazla rastladığım bir şey değildir. Adanaspor’un da haftalardır süregelen mağlubiyet serisine mahkum kalması çok alışık bir tablo değildir. Elbet bunun bir sonu olacaktır.” şeklinde konuştu.

Şanlıufraspor Teknik Direktörü Reha Kapsal ise, oyuncularını tebrik etti. Fotbolcularının rakibe bir tek pozisyon verdiğini belirten Kapsal, şöyle devam etti: “Adanaspor bu aralar sıkıntılı. Fakat biz çok doğru bir taktiksel disiplinle bol pozisyon ürettik. Tabii ki eksiğimiz var. Alışkanlıkları değiştirmek kolay değil. Ama oyuncularım çok iyi bir niyetle çalışıyor. Kadro derinliğimiz yok. İnşallah doğru oyunla Şanlıurfaspor hedeflediği yere ulaşacaktır.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×