EKER-BYK Trofesi start alıyor

Bursa Yelken Kulübü ve Eker sponsorluğunda düzenlenen EKER-BYK trofesi, 29 Mart Cumartesi günü, Mudanya’da Arnavutköy Limanı’nından verilecek start ile tekrar başlıyor.

EKER-BYK Trofesi start alıyor
26 Mart 2014 Çarşamba 12:53

Bursa Yelken Kulübü ve Eker sponsorluğunda düzenlenen EKER-BYK trofesi, 29 Mart Cumartesi günü, Mudanya’da Arnavutköy Limanı’nından verilecek start ile tekrar başlıyor. İlki geçtiğimiz yıl yapılan trofe, 5 yıl daha Eker sponsorluğu ile devam edecek.

Bursa Yelken Kulübü desteğinde hayata geçirilen Eker-BYK trofesi ikinci yılında. Bursa ve Mudanya'yı yelkende yeni bir destinasyon olarak duyurma hedefi ile hayata geçirilen EKER-BYK Trofesinin I.ayağı olan Bursa Kupası Yelkenli Yat Yarışları, 29 Mart 2014 Cumartesi günü saat 10.50'de Mudanya Arnavutköy'de, coğrafi rotada start alacak.

İlk yarışa 10'dan fazla tekne ve yaklaşık 100 yelkencinin katılması bekleniyor. Sporcular zorlu mücadeleyi, mangal partisi ve ödül töreni ile sonlandıracak. Trofeye hem yarışçı, hem de sponsor olarak katılan Eker Süt Ürünleri A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Eker, 5 yıl daha desteklerinin devam edeceğini dile getirirken, Bursa Yelken Kulübü Başkanı Dr. Sürel Solakozlu de tüm deniz ve yelken sevdalılarını Mudanya’ya davet etti.

Eker-BYK Trofesi 2013 yarış takvimi:
1. Ayak 29 Mart Cumartesi Bursa Kupası
2. Ayak 19 Nisan Cumartesi Mudanya Kupası
3. Ayak 11 Mayıs Pazar Gemlik Kupası
4. Ayak 5-6 Temmuz Uludağ Kupası
5. Ayak 11 Ekim Cumartesi Tirilye Kupası
6. Ayak 8 Kasım Cumartesi Körfez Kupası
7. Ayak 29 Kasım Cumartesi Burgaz Kupası
18 - 20 Temmuz 2014 / TAYK-BYK Olympos Regatta.
CİHAN

EKER-BYK Trofesi start alıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×