Efsane boksör Muhammed Ali'nin vefatı

- Eski Dünya Kıtalararası ve Avrupa orta siklet boks şampiyonu Selçuk Aydın: "Muhammed Ali gibi efsane sporcular bir asırda belki bir kere ya çıkıyor ya çıkmıyor"

Efsane boksör Muhammed Ali'nin vefatı

ANKARA (AA) - Eski Dünya Kıtalararası ve Avrupa orta siklet boks şampiyonu Selçuk Aydın, dünya boksunun efsane ismi Muhammed Ali’nin 74 yaşında hayatını kaybetmesine ilişkin "Muhammed Ali gibi efsane sporcular bir asırda belki bir kere ya çıkıyor ya çıkmıyor." dedi.

Selçuk Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muhammed Ali'nin başarılı sporculuğunun yanında kişiliği, karakteri ve ahlakıyla bir idol olduğunu söyledi.

Efsane boksörü kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadığını belirten Selçuk, "Muhammed Ali, aynı zamanda din kardeşimizdi. Dinimizin dünya genelinde güzide temsilcilerindendi." diye konuştu.

Tüm spor camiasına başsağlığı dileyen Selçuk, "Böyle büyük değerlerimizi kaybetmek gerçekten zor oluyor. Böyle efsane sporcular bir asırda belki bir kere ya çıkıyor ya çıkmıyor. Muhammed Ali de bizim için böyle bir efsaneydi. Çok üzgünüz. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×