Dünya üçüncüsü engelli sporcuya coşkulu karşılama

- İran’da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası'nda serbest stilde ve grekoromende dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazanan Mehmet Akif Sönmez, memleketi Erzurum'da çiçeklerle karşılandı

Dünya üçüncüsü engelli sporcuya coşkulu karşılama
06 Mayıs 2016 Cuma 18:15

ERZURUM (AA) - İran’da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası'nda serbest stilde ve grekoromende dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazanan Mehmet Akif Sönmez için memleketi Erzurum'da coşkulu karşılaşma töreni yapıldı.

Dünya 3'üncülüğünün ardından kente dönen Mehmet Akif Sönmez'i, Erzurum Havalimanı'nda Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç ve çok sayıda vatandaş çiçeklerle karşıladı.

Belediye başkanı Kılıç, havalimanında yaptığı açıklamada, sadece spor alanında değil, her alanda destek oldukları çocuk ve gençlerin üst üste başarılara imza attığını söyledi.

İran'da Türkiye'nin, Erzurum'un ve Çat ilçesinin adını dünyaya duyuran Mehmet Akif'in, kendilerini gururlandırdığını belirten Kılıç, "Mehmet Akif Sönmez, göğsümüzü kabarttı. Elde ettiği bu dereceyle Çat'ın, Erzurum'un ve Türkiye'nin gururu oldu. Yavrumuzun gözlerinden öpüyorum. Belediye olarak spora ve sporculara desteğimiz devam edecek." dedi.

Genç güreşçi ise Çat Belediyesi'nin katkılarıyla hazırlandığı şampiyonadan dereceyle dönmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, kendisine destek olan Arif Hikmet Kılıç'a teşekkür etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×