Dünya şampiyonasına Belçika'da hazırlanıyor

Erken yaşlarda bisiklet sporuyla tanışan Ali Gülcan (26) Türkiye'de bölgesel yarışlara katılarak adını kısa zamanda dünya çapında duyurmayı başardı. 2007 yılında Türkiye'de düzenlenen ve dünyanın en iyi takımlarının da yer aldığı...

Dünya şampiyonasına Belçika'da hazırlanıyor
10 Temmuz 2014 Perşembe 15:23

Erken yaşlarda bisiklet sporuyla tanışan Ali Gülcan (26) Türkiye'de bölgesel yarışlara katılarak adını kısa zamanda dünya çapında duyurmayı başardı. 2007 yılında Türkiye'de düzenlenen ve dünyanın en iyi takımlarının da yer aldığı Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu yarışı sonunda en centilmen sporcu ödülüne layık görülen Ali Gülcan, 2014 yılında ise dünya 2.'si oldu.

Slovenya'da 28-31 Ağustos'ta düzenlenecek Dünya Bisiklet Şampiyonası'na hazırlandığını belirten Gülcan, Belçika'da yaygın olan bisiklet turnuvalarına katılarak antrenman yaptığını söyledi. Belçika'nın bisiklet sporunda çok önemli bir merkez olduğunu kaydeden Gülcan, "Belçika'da çalışmalarımı devam ettirip düzenlenecek olan dünya şampiyonasında daha iyi bir derece almak istiyorum.'' diye konuştu.

Belçika'da her hafta düzenlenen yarışmalara katıldığını belirten Gülcan, "Burada profesyonellere yönelik yerel yarışmalar var onlara katılıyorum. Yüksek seviyede yarışan sporcular var. Bu yüzden burada olmaktan memnunum.'' dedi.

Gülcan, Türkiye'de bisiklet yarışlarının fazla olmamasından dolayı kendi inisiyatifiyle Belçika'da, hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi. Bu işin daha profesyonelce yapıldığı yerlerde kendisini geliştirdikten sonra daha iyi başarılar elde edebileceğine inandığını belirten Gülcan, bunun için Belçika'dayım dedi.

"KARİYERİMİ AVRUPA'DA DEVAM ETTİREBİLİRİM"

Şampiyonaya Belçika'da sıkı antrenmanlar yaparak hazırlanan Ali Gülcan katıldığı yarışmalar vesilesiyle bazı takımların teklifte bulunduğunu da dile getirdi.

Gülcan, "Buradaki yarışmalara katılıp ilk önce kendimi geliştireceğim ve bazı dünya çapında önemli takımlarla da görüşüyorum. Güzel sonuçlar aldıktan sonra belki de spor kariyerimi burada devam ettirebilirim." şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×