Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası

- Türkiye, şampiyonayı 2 bronz madalyayla tamamladı - Kadın Boks Milli Takımı Başantrönörü İsa Daştan: "Çocuklarımız ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar ancak 2 madalya alabildik"

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası


ASTANA (AA) - Türkiye, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nı 2 bronz madalyayla tamamladı.

Kazakistan’ın başkenti Astana'da düzenlenen şampiyonada milli sporcu Elif Güneri 81 kiloda, Şennur Demir ise +81 kiloda bronz madalya elde etti.

Kadın Boks Milli Takımı Başantrönörü İsa Daştan, yaptığı açıklamada şampiyonanın güzel geçtiğini belirterek, "Berabere biten 3 karşılaşmada hakemler tercihlerini rakipten yana kullandı. Çocuklarımız ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar ancak 2 madalya alabildik. Birçok ülke buradan madalyasız döndü." dedi.

Dünya 3'üncüsü olan Şennur Demir ise "Sakatlıklarımız olmasaydı buradaki amacımız kesin şampiyonluktu. Son dönemdeki çalışmamız bizi altın madalyaya yaklaştırdı." diye konuştu.

Milli boksör Elif Güner de altın madalya kazanamadıkları için hatayı kendilerinde aradıklarını dile getirdi. Elif, "Daha çok ve üst düzey çalışmalıyız. Bunların hepsi bize tecrübe oldu. Bundan sonra inşallah daha iyi çalışıp ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, bayrağımızı en iyi yere çektirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×