Dünya Gençler Halter Şampiyonası

- Kızlar 69 kiloda Zeynep Atakan ve Duygu Aynacı ile erkekler 94 kilo B kategorisinde Ahmet Bozan dereceye giremedi - Türkiye, şampiyonayı bir altın madalyayla tamamladı

Dünya Gençler Halter Şampiyonası


ANKARA (AA) - Dünya Gençler Halter Şampiyonası'nda podyuma çıkan 3 Türk sporcu başarılı olamadı.

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te süren şampiyonada bugün erkekler 94 kilo B kategorisinde Ahmet Bozan, kızlarda da 69 kiloda Zeynep Atakan ve Duygu Aynacı podyuma çıktı, 3 Türk sporcu da madalyaya ulaşamadı.

Kızlar 69 kiloda Zeynep Atakan koparmada 82 kilo kaldırarak 12. olurken, silkmede de 120 kilo ve tartı avantajı farkıyla 4. sırada kaldı. Zeynep toplamda ise 202 kiloya ulaşarak, 8. oldu.

Aynı kiloda Duygu Aynacı ise koparmada 90 kiloyla 9., silkmede 113 kilo kaldırarak 7. ve toplamda da 203 kiloya ulaşarak yine 7. sırayı aldı.

Erkekler 94 kilo B kategorisinde Ahmet Bozan koparmada 146 kilo kaldırdı ve dereceye giremedi. Ahmet silkmede ise "sıfır" çekerek bu kategoride ve toplamda başarılı olamadı.

Türkiye, şampiyonayı erkekler 69 kiloda Ahmet Turan Okyay'ın koparmada elde ettiği altın madalya ile kapattı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×