Dirk Kuyt: Fenerbahçe'yi ait olduğu Şampiyonlar Ligi'ne taşımak istiyoruz

Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt, geleceğinin Fenerbahçe'de olduğunu belirterek, sarı - lacivertli takımı ait oldukları Şampiyonlar Ligi'ne geri getirmek istediklerini söyledi.          &nbs

Dirk Kuyt: Fenerbahçe'yi ait olduğu Şampiyonlar Ligi'ne taşımak istiyoruz
07 Mayıs 2014 Çarşamba 17:58

Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt, geleceğinin Fenerbahçe'de olduğunu belirterek, sarı - lacivertli takımı ait oldukları Şampiyonlar Ligi'ne geri getirmek istediklerini söyledi.

        

    Dirk Kuyt, Swissotel'de düzenlenen SÜGAV '2. Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi'ne katıldı. Zirvenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fenerbahçeli futbolcu Dirk Kuyt, şampiyonluğu kazanmanın kendisi adına çok özel olduğunu dile getirdi.

"BAŞKANIMIZ ŞAMPİYONLUĞU ÇOK HAK ETTİ"

    Birkaç hafta öncesinden şampiyonluğu kazanacaklarının farkında olduklarını anlatan Hollandalı futbolcu, "Sadece kendi adıma düşünmüyorum; Fenerbahçe ailesi adına düşünüyorum. Fenerbahçe'nin yaşadığı tüm bu zorluklardan sonra savaşmaya devam ettik, sadece oyuncular değil, hocalarımız, taraftarlarımız değil, başkanımız da her zaman savaşmaya devam etti. İyi yaptığı şeyi yapmaya devam etti ve Fenerbahçe'nin bu kazandığı başarı bu şekilde geldi. Hepimizin şampiyonuluydu bu. Hepimiz bu şampiyonluğu hak ettik; fakat başkanımıza ayrı bir sayfa açmamız gerekiyor. O bu şampiyonluğu çok hak etti." ifadelerini kullandı.

"HOLLANDA'DAN DA OLUMLU TEPKİLER ALIYORUM, SNEİJDER DE BENİ İLK TEBRİK EDENLERDEN BİRİ"

    Kazandığı lig şampiyonluğunun Hollanda'daki tepkileri ve vatandaşı Wesley Sneijder'in kendisini tebrik edip etmediği yönündeki bir soruya da Kuyt, "Hollanda'da çok yoğun bir şekilde olumlu yönde tepkiler alıyorum. Sadece Türkiye'de değil, Fenerbahçe'nin olduğu her yerde Hollanda'da da ben çok yoğun bir şekilde bu şampiyonluğun etkisini görüyorum. İnsanlar sadece Türkiye'de değil her yerde Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu kutluyor. Hollanda'da da bildiğiniz gibi çok sayıda Türk vatandaşı var onlar da bu şampiyonluğu kutluyordu. Bu da Fenerbahçe'nin büyüklüğünün göstergesi diye düşünüyorum. Sneijder büyük bir profesyonel ve beni teklif eden ilk kişilerden biri oldu." cevabını verdi.

    Şampiyonlukla ilgili olarak da yıldız oyuncu, bu başarının takım performansının bir ürünü olduğunu söyledi. Kuyt, "Bizim takımımızda bir Ronaldo bir Messi yok sonuçta. Ama kadromuzdaki her oyuncu bu yıl gerçekten çok önemliydi. Tabii ki takımım için önemli olduğunu düşünüyorum. Şampiyonluğu garantileyene kadar her maçta oynadım. Bu diğer oyuncuların önemli olmadığı anlamına gelmiyor. Çok fazla sayıda hayal kırıklığı yaşamış olanlar var; özellikle onlar antrenmanlarda sıkı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüler. Ve takım için en önemli olgunun da bu olduğunu düşünüyorum." şeklinde konuştu.

    

    Kuyt, gelecekle ilgili planlarının sorulması üzerine ise Fenerbahçe'de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Hollandalı oyuncu, "Son iki yılda çok başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Avrupa Ligi yarı finaline kaldık, Türkiye Kupası'nı kazandık ve en önemlisi lig şampiyonluğunu kazandık. Benim geleceğim şu anda Fenerbahçe'de. Gelecek yıl yeniden lig şampiyonluğunu kazanmak istiyorum. Ve takımı ait olduğu yere getirmek istiyorum. Bu da Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmektir." diyerek sözlerini tamamladı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×