Deniz dolgusuna golf sahası

- Samsun'da büyük bölümü deniz doldurularak yapılan 9 delikli golf sahası, 15 Temmuz'da açılacak

Deniz dolgusuna golf sahası
12 Temmuz 2016 Salı 17:09

SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından büyük bölümü deniz doldurularak yapılan 9 delikli golf sahası, Türkiye Golf Federasyonunun düzenleyeceği "Federasyon Kupası" ile açılacak.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Samsun'da birçok spor altyapısının hizmete girdiğini ancak golf sahası eksikliğinin ortaya çıktığını gördüklerini söyledi.

Turizmde iddiası olan şehirlerin mutlaka golf sahası yapması gerektiğine işaret eden Yılmaz, "Gençlik ve Spor Bakanımızın katkılarıyla geçen yıl 9 delikli golf sahası yapmak için çalışmalara başladık. Deniz dolgusu yaparak oluşturduğumuz rekreasyon alanımızı golf alanına döndürdük. 200 dönümlük deniz dolgusunu büyüterek, 9 çukurlu bir golf sahası yapılacak şekilde projemizi revize ettik. 9 delikli sahamızı tamamen bitirdik, sahanın 18 delikli hale gelmesi için çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

Golf sahasının 15 Temmuz Cuma günü açılacağını bildiren Yılmaz, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katılımıyla Türkiye Golf Federasyonu tarafından açılışta Federasyon Kupası müsabakası düzenleneceğini ifade etti.

Sahanın uluslararası müsabakaların yapılabilmesi için mutlaka 18 çukurlu olması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Biz bu kararı da cesaretle verdik, 18 çukura çıkarma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Altyapı inşaatımızı ise bitirmek üzereyiz. 2016 yılının sonunda 18 çukurluk alan dolgusu ve golf sahası içinde yer alacak hizmetler bitmiş olacak. Kış ayında da çimlendirmesini yapacağız. 2017'deki İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda golf sahamız, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×