Deniz Atalay: Dany önceliğimiz değil

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Transfer Komitesi Başkanı Deniz Atalay, ismi siyah - beyazlılarla anılan Galatasaraylı futbolcu Dany'nin öncelikleri olmadığını söyledi.

Deniz Atalay: Dany önceliğimiz değil
16 Ocak 2014 Perşembe 14:18

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Transfer Komitesi Başkanı Deniz Atalay, ismi siyah - beyazlılarla anılan Galatasaraylı futbolcu Dany'nin öncelikleri olmadığını söyledi.

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Beşiktaş'ta yönetici Deniz Atalay, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İlk olarak kamp değerlendirmesi yapan Deniz Atalay, "İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Ortam ve hava koşulları uygun. Arkadaşlarımızın çalışma performansı gayet iyi. Hazırlık maçlarında alınan sonuçlara bakmayın, bunun adı hazırlık maçıdır ve sonuçlar yanıltıcıdır. Bu sonuçlara camianın çok da itibar etmemesi lazım. Bir hafta sonra lig başlıyor inşallah oraya daha iyi hazırlanıyoruz ve daha iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum." diye konuştu.

Transferlerle ilgili de açıklama yapan Deniz Atalay, "Devre arası transferi tehlikeli ve zordur. Çünkü hiç kimse kendisine yararlı olan veyahut faydalandığı futbolcusunu bırakmak istemez. Geçen sezon ilk yarıda yaptığımız 4 transferde isabet kaydettik; ama devre arasında yapmış olduğumuz transferlerde tam tersi oldu. Hiçbir yarar sağlayamadık. O arkadaşlarımızın kötü futbolcu olduğundan değil; takımımıza fayda sağlamadığından dolayı yararlanamadık. O yüzden aynı hataları bu dönemde yapmayı düşünmüyoruz." ifadelerini kullandı.

"ÖNCELİĞİMİZ STOPER BÖLGESİNE TAKVİYE YAPMAK"

Manchester City futbolcu Lescot'la ilgilenip ilgilenmedikleri yönündeki bir soruya ise Atalay, "Söylediğiniz Lescot ismi kamuoyuna düştüğü için sizin tarafınızdan gündemde. Bunun haricinde görüşmelerin devam eden iki - üç tane daha isim var. Onunla ilgili de çalışmalar yapılıyor. Önceliğimiz stoper bölgesine bir takviye yapmaktır. Onu gercekleştirmeye calışıyoruz. Bununla ilgili de çalışmalar devam ediyor." cevabını verdi.

"DANY ÖNCELİĞİMİZ DEĞİL"

Beşiktaş'la adı anılan Galatasaraylı futbolcu Dany'le ilgili de konuşan Deniz Atalay, önceliklerinin bu futbolcu olmadığını söyledi.

Deniz Atalay, şu ifadeleri kullandı: "Galatasaray Kulübü'yle böyle bir teklif veya bir görüşme gerçekleşmiş; ama bizim önceliğimiz Dany değil. Tabbi Dany olayı da bizim öncelikle düşündüğümüz stoper haricinde ihtiyaç olarak teknik ekipten talep gelirse, onların böyle bir düşüncesi oluşursa görüşebileceğimiz bir futbolcu olur. Ama bununla ilgili kesin alınmış bir karar veya bizim görüşmemiz olmadı."

"TARIK ÇAMDAL FUTBOLCUDAN ÇOK MALZEME HALİNE GELDİ"

Eskişehirsporlu futbolcu Tarık Çamdal'ın transferine yönelik açıklamasında ise Deniz Atalay, bu ismin futbolculuktan çok bir malzeme haline geldiğini dile getirdi.

Deniz Atalay, "Kime daha iyi bunu pazarlarım havasında bir ortam oluştu. Bizi rahatsız eden şöle bir söylenti oldu: 'Galatasaray'da oynamayı çok istiyormuş.' Ben Tarık'ın kendisiyle de görüştüm. 'Senin böyle bir düşüncen varsa bizim zaten öyle bir düşüncede olan futbolcuya ihtiyacımız olmaz. Bizim önceliğimiz bir kere Beşiktaş'ın kendi değerleri önemlidir. Bizde oynamak isteyen futbolcular kıymetlidir.' dedim. O da 'Yok ben profesyonel futbolcuyum. Böyle bir düşüncem hiç olmadı. Hiç böyle bir şey söylemedim.' dedi. Fakat menajerleri böyle bir ortam yarattı. Bizden çıktı Galatasaray'a Galatasaray'dan çıktı geldi bize. En sonunda bu transferin bu seviyelere düşmesi, bizim açımızdan çok etik gelmedi ve bizi rahatsız etti. Biz de bu transferden vazgeçtik." diyerek sözlerini tamamladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×