Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda kazanan yine Mark Cavendish oldu

50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Fethiye - Marmaris etebını, OmegaPharma Quick Step Cycling Takımı'ndan Mark Cavendish, birinci tamamladı.20 takımdan 146 sporcunun mücadele ettiği, 128 kilometrelik Fethiye - Marmaris etabını, OmegaPharma-Quick...

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda kazanan yine Mark Cavendish oldu
30 Nisan 2014 Çarşamba 19:13

50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Fethiye - Marmaris etebını, OmegaPharma Quick Step Cycling Takımı'ndan Mark Cavendish, birinci tamamladı.

20 takımdan 146 sporcunun mücadele ettiği, 128 kilometrelik Fethiye - Marmaris etabını, OmegaPharma-Quick Step takımından Britanyalı sporcu Mark Cavendish 3 saat 14 dakika 23 saniye ile kazandı. İkinciliği Lampre Merida takımından Rıcheze Arıel Maximiliano, üçüncülüğü de yine OmegaPharma-Quick Step takımından Mark Rensow tekerlek farkı ile elde etti.

Turkuaz mayo ise genel klasman birinciliğini koruyan Taaramae'de kaldı.

BEKLENMEYEN KAZA YARIŞI DURDURDU

Turun 53. kilometredeki Göçek Tüneli geçilirken etap esnasında çok sayıda bisikletçinin karıştığı kaza yaşandı. Meydana gelen kazada 35 civarında bisikletçi düştü ve bu esnada yarış komiseri yarışı durdurdu. Yaralanan 19 bisikletçiye anında müdahale edildi. Yarış kaza yüzünden uzun süre durdu. Parkurun kaygan zeminini daha çok kazaya sebebiyet vereceği endişesiyle etap için yeniden kilometreleme yapıldı ve Ortaca mevkiinden ikinci kez start verildi. Bu arada yarış komiseri öndeki beşli grubun 2 dakika 34 saniyelik zaman farkını muhafaza edeceği kararını duyurdu.

CAVENDİSH: TAKIMIM ÇOK İYİ İŞ BAŞARDI

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 4. gününde üçüncü birinciliğini elde eden Mark Cavendish, takımının çok iyi iş başardığını söyledi. Ödül törenin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Cavendish, şöyle konuştu: "Özellikle yol şartları ve havanın yağışlı olması büyük tehlikeler yarattı. Takımım gerçekten çok kuvvetli ve iyi bir takım. Yarışa güvenli şekilde devam etme kararı aldık. Eğer yarışın finişi çok zor olsaydı risk almayacaktık. Fakat herşey yolunda gitti. Takımım çok güzel bir şekilde önde yer tuttu. Son 5 kilometrede emniyetli bir şekilde ilerledik. Çok da fazla zorlanmadan finiş alabildim, belirtmeliyim ki takımım gerçekten harika çalıştı ve çok iyi bir iş başardı." CİHAN

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda kazanan yine Mark Cavendish oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×