Çocuklar tatillerini, İBB Yaz Okullarında değerlendiriyor

Çocuklar tatillerini, İBB Yaz Okullarında değerlendiriyor
23 Haziran 2016 Perşembe 16:55


İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ, gençlerin ve çocukların spor yapmaları için çalışmalarına yaz döneminde de devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yaz Spor Okulları, cimnastikten buz patenine kadar 13 farklı branşta, 11 farklı tesiste 2 Eylül'e kadar 2 dönem şeklinde hizmet verecek.

Spor AŞ ve İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen yaz spor okullarında, 2016 yılı yaz döneminde Anadolu yakasında 4, Avrupa yakasında 7 olmak üzere toplam 11 tesiste hizmet veriliyor.

İBB Yaz Spor Okullarında 6 ile 12 yaş aralığındaki çocuklara cimnastik, futbol, futsal, basketbol, voleybol, yüzme, tenis, masa tenisi, atletizm, tekvando, karate, okçuluk ve buz pateni olmak üzere toplam 13 farklı branşta eğitim veriliyor. Spor okullarında çeşitli eğitsel oyunlarla çocukların yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri ve spor yaparak yetişen bireyler olmaları hedefleniyor.

Okullarda ilk dönem 29 Temmuz'da sona erecek. 1 Ağustos'ta başlayacak olan ikinci dönem ise 2 Eylül'de bitecek. Her iki dönem boyunca öğrenciler için sportif faaliyetlerin dışında geziler, eğlenceler ve çeşitli sosyal aktiviteler de düzenlenecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×