Chelsea taraftarlarına 'metroyu kullanmayın' uyarısı

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, bugünkü Galatasaray maçı için İstanbul'da bulunan Chelsea taraftarlarından metroyu kullanmamalarını istedi.

Chelsea taraftarlarına 'metroyu kullanmayın' uyarısı
26 Şubat 2014 Çarşamba 15:58

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, bugünkü Galatasaray maçı için İstanbul'da bulunan Chelsea taraftarlarından metroyu kullanmamalarını istedi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, dün akşam Taksim'de yapılan gösteriler sırasında Chelsea taraftarlarıyla ilgili münferit iki olay yaşandığı ifade edildi. İngiliz basını ise taraftarların bıçaklı saldırıda hafif şekilde yaralandığı iddiasını sayfalarına taşıdı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İstanbul'da ve Türkiye'de hükümet karşıtı gösterilerin devam edebileceği belirtilerek, "Bazı durumlarda Türk polisi tazyikli su ve göz yaşartıcı gazla müdahale edebiliyor. Bu gece de Taksim Meydanı'nda olaylar çıkabilir. Gösteri ve göstericilerden uzak durun." uyarısı yapıldı.

İstanbul polisinin, Chelsea taraftarlarına metroyu kullanmamaları tavsiyesini yaptığını aktaran İngiltere Dışişleri Bakanlığı, İETT'nin Taksim Meydanı'ndan stadyuma 15 lira ücretle Chelsea taraftarlarına özel otobüs tahsis edeceğini de belirtti. Otobüsler maçtan sonra yine Taksim Meydanı'na dönecek.

İstanbul'da 2000 yılında 2 Leeds United taraftarı bıçaklanarak öldürülmüştü.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×