Çaykur Rizespor'dan Soma'ya hasılat+150 bin TL bağış

Sezonun son haftasında Elazığspor'u konuk eden ve sahadan da 3-1 galip ayrılan Çaykur Rizespor'da yönetim kurulu Soma'daki maden faciasında mağdur olan vatandaşları maddi destek veriyor.Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Aykut Ferah,...

Çaykur Rizespor'dan Soma'ya hasılat+150 bin TL bağış
18 Mayıs 2014 Pazar 16:48

Sezonun son haftasında Elazığspor'u konuk eden ve sahadan da 3-1 galip ayrılan Çaykur Rizespor'da yönetim kurulu Soma'daki maden faciasında mağdur olan vatandaşları maddi destek veriyor.

Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Aykut Ferah, yönetim kurulu olarak Elazığspor maçından elde edilen seyirci hasılatına 150 bin TL daha ekleyerek bağışta bulunma kararı aldıklarını söyledi.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Yönetim kurulumuz Soma için hasılat + 150.000 TL. bağış kararı aldı." denilerek şu ifadelere yer verildi:

"2013-2014 sezonunu; gelirini Soma'daki maden şehitlerinin ailelerine bağışlayacağımızı daha evvelce belirtmiş olduğumuz Elazığspor maçı ile tamamlamış bulunuyoruz.

Bu maçta elde dilen hasılat: 762 TL'dir. Gönül isterdi ki bu rakam çok daha fazla olsun. Yönetim kurulumuz bu hasılata ilaveten maç primi kadar bir meblağı da ilave ederek toplam 150.762 TL'yi Soma şehitlerimizin ailelerine gönderme kararı almıştır."

Basın Sözcüsü Aykut Ferah, geride kalan sezonla ilgili yaptığı açıklamada ise "Başarılı olduğumuz hususların yanında, yaptığımız hatalardan çıkardığımız ve çıkarmaya devam edeceğimiz dersler olacaktır. Bu hususta özeleştirimizi de titizlikle yapacağız." diyerek, şu ifadelere yer verdi:

"Edindiğimiz tecrübeler ışığında yeni sezon planlamalarımıza başlamış durumdayız. İlke ve prensiplerimize uyumlu çalışma gösterebilecek bir hoca ve teknik ekiple anlaşmamızı en yakın zamanda camiamız, taraftarlarımız ve kamuoyu ile paylaşacağız.

Önümüzdeki sezon hedeflerimizi ortaya koyarak, bu hedefler doğrultusunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Camiamıza ve kamuoyuna duyurulur."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×