Çaykur Rizespor 3-0 Eskişehirspor

Hafta içinde kurbanlar kesildi, stada hocalar getirildi, kaleler üflendi... Ve Çaykur Rize'nin 287 günlük evinde kazanamama serisi sona erdi. Eskişehir'i; Deniz, Eren ve Lafferty'nin golleriyle deviren Yeşil-Mavililer lige tutunma yolunda 6 puanlık bir z

Çaykur Rizespor 3-0 Eskişehirspor
02 Mart 2015 Pazartesi 22:01

Hafta içerisinde kurbanlar kesildi, stada hocalar getirildi, kaleler üflendi... Ve Çaykur Rize'nin 287 gündelik evinde kazanamama serisi sona erdi. Eskişehir'i; Deniz, Eren ve Lafferty'nin golleriyle deviren Yeşil-Mavililer lige tutunma yolunda 6 puanlık bir zafer kazandı.

Çaykur Rizespor gibi güzel stada, mükemmel sayılabilecek tesislere sahip bir takımın iç sahada maç kazanamaması akla, mantığa sığan bir iş değil. Tam 287 gün devam eden bu kâbus Uğur Tütüneker ve Mehmet Özdilek’i eskitti. Karadeniz ekibini uçuruma sürekleyen fena seriye Hikmet Karaman, ‘dur’ dedi. Hafta içerisinde statta kurban kesildi, hususi hocalar kaleleri okudu, üfledi ve Rize, Eskişehir’i devirip dalında sevindi.

Skibbe’nin işi zor

Eskişehir’in başına ikinci defa geldiği günden bu güne kadar farklı dal dizilişleriyle bir çeşitli tertip oturtamayan Skibbe, Beşiktaş’ı deviren ‘Üçlü görünümlü beşli’ savunmayı bozmadı. Ancak eksikler itibarıyla o bloktaki adlar değişince proje daha ilk 15 dakikada hüsrana dönüştü. Sakat Kweuke’nin yokluğunda ileri uçta vazife dal Deniz Kadah, topu ceza sektörü dışında alıp slalomlarla ağlara bıraktığı anda Eskişehir savunması daha maça başlayamamıştı bile!

Biraz da kendisine!

14’te ise sezonun 6 asistli yıldızlarından Eren Albayrak, “Bir adet de kendim atayım” diyerek Süper Lig’de bu sene ilk defa fileleri havalandırdı. 18’de Lawal’ın merhametsiz dirseğine direk kırmızıyı çıkaran Bülent Yıldırım haklı, o darbeden sonra yüzüne ‘faça’ almadan maça devam eden Sercan Kaya ise fazla fazla şanslı. Eksik rakip karşısında arka kalan bölümde kontrolü hiç kaybetmeyen Rize, 52’de Sercan’ın klas asisti, Lafferty’nin dokunuşuyla fişi çekti: 3-0.

90+ Ömer Necati Albayrak

Kaynak: FANATİK


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×