Çayku Rizespor'dan Cüneyt Çakır'a tepki

Çaykur Rizespor Kulubü Yönetimi, MP Antalyaspor ile oynadıkları maçı yöneten hakem Cüneyt Çakır'ın vermiş olduğu kararlara büyük tepki gösterdi.

Çayku Rizespor'dan Cüneyt Çakır'a tepki
10 Mart 2014 Pazartesi 15:58

Çaykur Rizespor Kulubü Yönetimi, MP Antalyaspor ile oynadıkları maçı yöneten hakem Cüneyt Çakır'ın vermiş olduğu kararlara büyük tepki gösterdi.
Kulüpten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
“Yönetim kurulu, teknik heyet, sahadaki futbolcular ve tribündeki büyük taraftarımızın centilmenlik ve sportmenliğe verdiğimiz büyük önemin karşılığını da kulüp olarak pozitif anlamda görmekteyiz, bunun en büyük örneği de: sezon başından bu yana saha ve seyirci olayları nedeniyle kulübümüz herhangi bir saha kapatma cezası almamış, aynı şekilde futbolcularımız kırmızı kart dahi görmemiştir. Camia olarak hakemlerin hangi şartlar altında maçları yönetmeye çalıştıklarının bilinciyle hakem kararları hakkında mümkün oldukça beyanat dahi vermemeye dikkat eden bir kulüp olmamıza rağmen; hakemlere ve hakemlik müessesine duyduğumuz saygı ve verdiğimiz önemin maalesef karşılık bulmadığını üzülerek müşahede etmekteyiz. Camia olarak hakemlerden yegane beklentimiz; "sade ve sadece adaletli olarak maç yönetmeleri" yönündedir. Sezonun sonlarına yaklaştıkça oynanan ve oynanacak maçlardaki her bir puanın çok büyük anlam ve önem kazandığı bir ortamda, son haftalarda yoğun şekilde gündeme oturan hakem kararlarından duyduğumuz rahatsızlığın (alışılagelmişin dışında, kazanmış olduğumuz bir maçtan sonra) spor kamuoyu ile paylaşması gerekliliği hasıl olmuştur. 9 Mart 2014 tarihinde Medical Park Antalyaspor ile deplasmanda oynadığımız maçtaki (deneyim ve tecrübelerine çok güvendiğimiz, uluslararası alandaki başarılarıyla her zaman gurur duyduğumuz) Cüneyt Çakır ve ekibinin yönetim anlayışı, takdir haklarını bize göre adaletsizce kullanmış olmaları camiamızda son derece rahatsızlık yaratmıştır. MP Antalyaspor'un, maçın 5'nci dakikasında golü atan Diarra'ya asisti yapan Tita'nın "topu çizgi dışından çevirdiği" bariz bir şekilde görülmüş ancak gerek yan hakem, gerek asistan hakem ve gerekse de orta hakem pozisyonu devam ettirerek, takımımızın gol yemesine neden olacak "vahim" bir hataya ortak olmuşlardır. Orta hakem Cüneyt Çakır, maç geneline bakıldığında takdir haklarını yoğun bir şekilde takımımız aleyhine kullanmış, spor kamuoyu genelinde görüş birliğine varılan çok bariz iki penaltımızı da aynı bakış açısı çerçevesinde vermemiştir.
Bütün bu olumsuzluklara rağmen; teknik heyetimiz yapmış olduğu yerinde ve doğru hamlelerle, futbolcularımız da ortaya koymuş oldukları takdire şayan mücadele ile üç puanı almışlardır. Gösterdikleri başarıdan dolayı teknik heyet ve futbolcularımızı kutluyoruz."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×