Çameli Uluslararası Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası

- Denizli'de dördüncüsü düzenlenen organizasyon, antrenman uçuşlarıyla başladı

Çameli Uluslararası Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası
26 Temmuz 2016 Salı 19:07


DENİZLİ (AA) - Denizli'nin Çameli ilçesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası, antrenman uçuşları ile başladı.

Çameli'nin 2 bin 140 rakımlı Yaylacık Dağı'nda 26-31 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek şampiyona, 90 sporcunun antrenman uçuşuyla start aldı. Pazar gününe kadar devam edecek şampiyonada pisti kontrol etme şansı bulan paraşüt pilotları, deneme uçuşlarıyla gökyüzüne havalandı.

Yamaç paraşütü yarışma direktörü Bekir Baştuğ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yaylacık Dağı'nda bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen etkinliğe yurt içinden ve yurt dışından büyük ilgi olduğunu belirtti.

Denizden yüksekliği 2 bin 140 metre olan tepeden 90 pilotun havalandığını ifade eden Baştuğ, "Buradaki uçuşun esası, bu noktadan kalkıp verilen rota üzerinde mümkün olan en kısa sürede uçmak. Bugünkü rotamız yaklaşık 45 kilometre. Bugün yarışmamızın antrenman günü. Asıl ana yarışmamız yarın başlayacak ve 31 Temmuz'a kadar devam edecek. Yarışmaya 90 pilot katılıyor. Bunun 10'u kadın pilot. Yamaç paraşütü pilotları içerisinde çeşitli meslek gruplarından arkadaşlarımız var." dedi.

Etkinliğin uluslararası bir yarışma olduğuna dikkati çeken Baştuğ, "Buradan alınan skorlar, kişilerin kendi derecelerini artırmaktadır. 2016 yılındaki en önemli yamaç paraşütü yarışmasıdır bu. Dolayısıyla Türkiye'nin en iyi pilotları bu yarışmaya iştirak ediyorlar." şeklinde konuştu.

Baştuğ, organizasyona verdikleri destek için Çameli Kaymakamlığı ve Çameli Belediyesine teşekkür etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×