Çağla Büyükakçay, hasar gören TBMM'yi gezdi

- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, kabul ettiği milli tenisçi Çağla Büyükakçay'a darbe girişiminde hasar gören TBMM'yi de gezdirdi

Çağla Büyükakçay, hasar gören TBMM'yi gezdi
22 Temmuz 2016 Cuma 12:16

ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılmaya hak kazanan milli tenisçi Çağla Büyükakçay'a, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde hasar gören Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni (TBMM) gezdirdi.

Türkiye Tenis Federasyonundan (TTF) yapılan açıklamaya göre, Kılıç, federasyon başkanı Cengiz Durmuş, Çağla Büyükakçay ve sporcunun antrenörü Can Üner'i, TBMM'deki makamında kabul etti.

Çağla'yı başarısından dolayı kutlayan Bakan Kılıç, "Millet düşmanı hain darbeciler karşısında dimdik duran milli sporcularımızın, 2016 Rio'da ülkemizi başarıyla temsil edeceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

2016 Rio Olimpiyatları'nda Türkiye'yi tenis branşında ilk kez temsil edeceği için gurur duyduğunu belirten Çağla da oyunlarda elinden gelenin en iyisini yapacağını söyledi.

Durmuş ise yaptığı açıklamada, Çağla Büyükakçay'ın 2016 Rio Olimpiyatları'na katılım sürecinde verdiği destekten dolayı Bakan Kılıç'a teşekkür etti.

Daha sonra Bakan Kılıç, Çağla, Durmuş ve Üner'e darbe girişimi sırasında uçakla bombalanması sonucu hasar gören TBMM'yi gezdirdi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×