Bursaspor'dan sert tepki: E-bilet uygulamasını tanımıyoruz

Bursaspor Yönetim Kurulu, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Galatasaray'a 5-2 yenildikleri maçın ardından maçın hakemi İlker Meral ve federasyona sert tepsi gösterdi.

Bursaspor'dan sert tepki: E-bilet uygulamasını tanımıyoruz
17 Nisan 2014 Perşembe 12:13

Bursaspor Yönetim Kurulu, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Galatasaray'a 5-2 yenildikleri maçın ardından maçın hakemi İlker Meral ve federasyona sert tepsi gösterdi.
    Kulübün resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, tepki üç maddede dile getirildi. "İlker Meral'i ve onu bu hale getiren sistemi protesto ediyoruz. Şiddeti önleme konusunda aktif rol almaktan vazgeçtik. E-bilet uygulamasını tanımıyoruz." denilen açıklamada çok sert ifadeler kullanıldı.
    Açıklamada şöyle denildi: "Biz hem temiz bir kulüp hem de temiz bir şampiyonuz ve Türk futbolundaki kirliliğin halen devam ettiğini dün gece bir kez daha görmüş olmanın şaşkınlığını ve öfkesini yaşıyoruz. Türkiye'de futbolu yönetenler artık şu tarihi yanılgının farkına varmalıdır. Tribün, şiddetin meydana geldiği yerdir ama asla sebebi değildir. Şiddetin temelinde yatan gerçek, adaletin eşit dağıtılmamasıdır ve dün gece bu gerçek bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Sistem, şampiyonluğumuzu hazmedememiş ve şampiyon olduktan sonra sistematik bir şekilde kulübümüz ve takımımız, saha içinde veya dışında sayısız kez cezalandırılmıştır. Yarı final rövanş maçını yöneten hakemin, final biletini bizim cebimizden alıp rakibe vermesinin acı ama gerçek tek izahı budur. Bu durum artık bizim adımıza bardağı taşırmıştır. Verilen haksız penaltı ve rakibimizi sahada ısrarla on bir kişi tutmak isteyen hakemin taraflı tutumu, maalesef şiddet karşıtı en sakin insanı bile çileden çıkarmaya yeter bir durumdur. Bu sebeple, Bursaspor Kulübü olarak, bugüne dek sorumluluk içinde gerçekleştirdiğimiz bütün şiddet karşıtı çabalarımızı sonlandırıyor ve şiddetin önlenmesi hususunu, bu işin resmi sorumlusu olan federasyonun yürütmesini bekliyoruz."

"E-BİLET UYGULAMASININ PARÇASI OLMAYI REDDEDİYORUZ"

    E-bilet uygulamasına da destek verilmeyeceğinin vurgulandığı açıklama şöyle devam etti: "Bu uygulama bizim adımıza ölü doğmuş olmakla birlikte özellikle Bursaspor'un ötekileştirilmesine yönelik çabanın da somut bir parçasıdır. E-bilet sürecini yönetenleri, yani Türkiye'deki şampiyon takım sayısını e-bilet uygulamasında tanıdıkları ayrıcalıklarla '4' olarak kabul ederek Bursaspor'un alın teriyle kazandığı şampiyonluğu 'yok' sayanları biz de 'yok' sayıyor ve e-bilet sisteminin bir parçası olmayı reddediyoruz. Futbol Federasyonu başta olmak üzere, konunun sorumluları tarafımızdan defalarca uyarılmış ve defalarca müzakere edildiği halde bizim aleyhimize gerçekleşen hak kaybı ve gaspıyla ilgili uyarılarımız dikkate alınmamıştır. Bursaspor Kulübüyle herhangi bir mutabakat sağlanmadığı halde, bizim kesinlikle onaylamadığımız bir gelir paylaşım modeliyle ve hatta bizim gerçek ve resmi logomuz olmayan bir logo ile 'passolig' satışlarına başlayan ve bu faaliyetiyle ticaret hukuku açısından da kusurlu eylemde bulunan kişi ve kurumlar karşısında, hakkımızı sonuna dek arayacağımızı ve stadımızda oynayacağımız karşılaşmalarda e-bilet uygulamasını tatbik etmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×