Bursaspor'a Avrupa yolu göründü

UEFA'nın, Eskişehirspor ve Sivasspor'u bir yıl Avrupa Kupaları'ndan men etmesinin ardından Bursaspor'a Avrupa yolu gözüktü. Kötü bir sezon geçiren, 4 yılın ardından Avrupa hedefine ulaşamayan Bursaspor, UEFA'nın Türk takımlarına verdiği...

Bursaspor'a Avrupa yolu göründü
06 Haziran 2014 Cuma 21:33

UEFA'nın, Eskişehirspor ve Sivasspor'u bir yıl Avrupa Kupaları'ndan men etmesinin ardından Bursaspor'a Avrupa yolu gözüktü.

Kötü bir sezon geçiren, 4 yılın ardından Avrupa hedefine ulaşamayan Bursaspor, UEFA'nın Türk takımlarına verdiği ceza ile ümitlendi. UEFA, Eskişehirspor ve Sivasspor'u bir yıl Avrupa kupalarından men etti. Kasımpaşaspor'un ise lisans problemi bulunuyor. Eskişehirspor ve Sivasspor'un 10 gün içinde CAS'a gitme hakları bulunuyor. Bu kulüplerin Avrupa'ya gidememesi durumunda Bursaspor ve Karabükspor, Türkiye'yi Avrupa'da temsil etme hakkı kazanacak.

BURSASPORLU YÖNETİCİLER: AVRUPA SİVASSPOR VE ESKİŞEHİRSPOR'UN HAKKI

Bu arada, Cihan Haber Ajansı'na konuşan Bursaspor yöneticileri, Eskişehirspor ve Sivasspor'un bu sezon Avrupa'ya gitmeyi hak ettiğini ve Avrupa'nın onların hakkı olduğunu belirterek, CAS sürecini beklemek gerektiğini kaydetti. Yöneticiler, Bursaspor'un Avrupa'ya gitmesi durumunda ise Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade ettiler.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×