'Burada padişahlık sistemi yok. Fenerbahçe’de demokrasi vardır ve tüzüğü vardır'

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bugüne kadar Fenerbahçe’nin demokrasinin, Cumhuriyetin ve Laikliğin yanında olduğunu söyledi.

'Burada padişahlık sistemi yok. Fenerbahçe’de demokrasi vardır ve tüzüğü vardır'
25 Ocak 2014 Cumartesi 16:13

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bugüne kadar Fenerbahçe’nin demokrasinin, Cumhuriyetin ve Laikliğin yanında olduğunu söyledi. Yıldırım, kendisine verilen cezanın siyasi amaçlı olduğunu belirterek, "Başbakan 'Kumpas' dedikten sonra bizim bir şey anlatmamıza gerek kalmadı." dedi.

Sarı-lacivertli kulübün 2014 yılı ilk Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda bir konuşma yapan Başkan Aziz Yıldırım, Türkiye’nin tek bir hükümetinin bulunduğunu, onun da TC Hükümeti olduğunu ve onun dışında herhangi bir devlet ve paralel devlet olamayacağının altını çizerek, "Başbakan kendi ağzından kumpas kuruldu dedikten sonra bir şey anlatmanın da anlamı kalmadı." diyerek şöyle devam etti:

"Gelinen noktada artık bize bunu, şunu yaptılar demek anlamsız. 3 senedir çektiklerimizde gelinen noktada Başbakan kendi ağzından kumpas kuruldu dedikten sonra bir şey anlatmanın da anlamı kalmadı. Bize şöyle yaptılar demenin manası da kalmadı."

BURADA PADİŞAHLIK SİSTEMİ YOK

Bir titr peşinde olmadığını, Fenerbahçe kulübünde de padişahlık sisteminin olmadığını söyleyen Başkan Aziz Yıldırım, yaptığı konuşmanın bir veda konuşması olmadığını da belirterek şunları söyledi:

"Ben buradayım ve veda konuşması yapmıyorum. İçeride dışarıda olmamız fark etmez. Yüksel Günay onursal başkan olmam konusunda bir şeyler söylemiş. Ben Fenerbahçeliyim. Yoksa ben burada ismim olsun diye veya başka bir nedenden burada değilim. Eserlerimiz oldu. Kendi kaynaklarımızdan ürettik. Ben bu mücadeleyi onun için yapmadım. Ben bir titr için burada değilim. Ben bu kulübün kapısında bekçi olmaya razıyım. Bu tür tartışmalarla kendimizi yıpratmayalım.

Fenerbahçe’ye ne olacak? Buranın bir tüzüğü var. Aziz Yıldırım şu başkan olsun demeyecektir. Eğer imkanım varsa gelip oyumu kullanırım ve kime oy attığımı da söylerim. Burada padişahlık sistemi yok. Fenerbahçe’de demokrasi vardır ve tüzüğü vardır. Onun dışında başka bir şey söylemek Fenerbahçe’ye hakarettir.

Fenerbahçe’ye başkanlık yaptım ve arkadaşlarımla iyi işler yaptım. Dünkü toplantının ertelenme nedeni geleceğe yönelik planların ben yokken arkadaşlarımız tarafından yapılmasını istememdi."
CİHAN

'Burada padişahlık sistemi yok. Fenerbahçe’de demokrasi vardır ve tüzüğü vardır'


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×