Bisiklette Bodrum - Selçuk etabını Adam Yates kazandı

50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Bodrum - Selçuk etabını, OmegaPharma takımından Adam Yates kazandı.    20 takımdan 146 sporcunun mücadele ettiği turun Bodrum'dan start alarak Selçuk Meryem Ana Tepesi'nde son bulan 182...

Bisiklette Bodrum - Selçuk etabını Adam Yates kazandı
02 Mayıs 2014 Cuma 18:23

50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Bodrum - Selçuk etabını, OmegaPharma takımından Adam Yates kazandı.

    20 takımdan 146 sporcunun mücadele ettiği turun Bodrum'dan start alarak Selçuk Meryem Ana Tepesi'nde son bulan 182 kilometrelik etabı, OmegaPharma takımından Adem Yates, 4 saat 11 dakika 46 saniye ile kazandı. Cannondale takımından Davide Formolo ikinci, Polsat - Polkowice takımından Davide Rebellin üçüncülüğü elde etti.

İlk üçe giren bisikletçiler madalyalarını ve ödüllerini, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı ve Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı'nın elinden aldı.

SPRİNT PRİMİNİ KAZANANLAR

86’ıncı kilometre kat edilirken etabın ilk prim kapısından geçildi. Çizgiyi ilk geçen sporcu Caja Rural-Seguros takımının İspanyol sporcusu Aramendia Lorente Javier oldu. İkinciliği Cannondale takımından Avusturyalı Krızek Mattihas aldı. Üçüncü de CCC Polsat Polkowice’nin Polonyalı bisikletçisi Kurek Adrian oldu.

ADAM YATES: ÇOK MUTLUYUM

Etabı birinci tamamlayan Adam Yates, ilk başarısını kazandığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Ödül töreninin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Adem Yates, "Bugünkü etapta takım arkadaşlarım ters rüzgarda bana çok yardımcı oldular. Zaman zaman çok sert rüzgar vardı. Enerjimi çok iyi kullandım iyi sakladım kendimi. Son 1 kilometrede atağa kalktım. Profesyonel anlamda da ilk başarımı kazandım çok mutluyum. Turun da genel lideri oldum şu anda." ifadelerini kullandı.

    Yates, kardeşinin geçirdiği kazayla ilgili de "İyi form tutmuştu. Maalesef talihsiz bir kaza yaşadı; umarım en kısa zamanda iyileşir." dedi. CİHAN

Bisiklette Bodrum - Selçuk etabını Adam Yates kazandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×