Bisikletçiler Ankara'da pedal çevirecek

- Uluslararası nitelikteki Çamlıdere MTB Cup, hafta sonu düzenlenecek

Bisikletçiler Ankara'da pedal çevirecek
13 Temmuz 2016 Çarşamba 12:37


ANKARA (AA) - Uluslararası "Çamlıdere MTB Cup" C3 Bisiklet Yarışları, 17 Temmuz Pazar günü Ankara'da yapılacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Kızılcahamam'da düzenlenen ve bu sene Çamlıdere ilçesine alınan yarışlar için sporcu kayıtları 16 Temmuz Cumartesi günü 15.00-18.00 saatleri arasında Çamlıdere Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Yarışmada sporcular pazar günü saat 09.00'da ulusal kategoride 15 yaş altı erkekler, 17 yaş altı erkekler, yıldız kızlar, master 30+ erkekler, master 40+ erkekler, saat 13.00'te ise UCI büyük erkekler, büyük kadınlar, genç erkekler, genç kızlar kategorilerinde mücadele edecek.

Organizasyonda sporculara ödülleri saat 15.00'te verilecek.

Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çamlıdere'nin Ankara ve Türkiye'nin yanı sıra dünyanın gözde ilçelerinden biri haline geleceğini belirtti.

İlçenin sadece turizm, kültür ya da sosyal anlamda değil, sporun da her dalında ilgi odağı olmasını istediklerini ifade eden Can, dağcılık ve doğa sporları başta olmak üzere coğrafi konumundan dolayı Çamlıdere'nin çeşitli sporların yapılabileceği muhteşem bir yapıya sahip olduğunu dile getirdi.

Çamlıdere'nin coğrafi yapısının spor faaliyetlerine uygunluğunun en büyük göstergelerinden birinin de uluslararası bisiklet yarışlarının olduğuna dikkati çeken Can, "Ben de gençlik yıllarımda spor yaptım. Sporcu kimliğe sahip bir başkan olarak ilçemize yapılacak her türlü spor organizasyonuna destek vereceğiz. Bundan sonraki yıllarda da diğer spor federasyonlarımızın ilçemizde faaliyet yapmalarını ve müsabakalarının en az bir ayağını burada gerçekleştirmelerini bekliyoruz." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×