Bisiklet: Türkiye Şampiyonası 6. Ayak Puanlı Yol Yarışları

- Yarışlar, büyük erkekler koşusuyla başladı

Bisiklet: Türkiye Şampiyonası 6. Ayak Puanlı Yol Yarışları
20 Eylül 2016 Salı 11:41


ANTALYA (AA) - Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonası 6. Ayak Puanlı Yol Yarışları, Antalya'nın Serik ilçesinde başladı.

Serik Belediyesi ve bir otelin desteğiyle düzenlenen programın startı, Lara Kundu Turizm Yolu'nda verildi. 320 sporcunun katıldığı yarışların ilk gününde 144 kilometre büyük erkekler, 75 kilometre master A, master B, 52 kilometre yıldız B ve yıldız bayanlar koşuları yapılacak. Yarın ise 121 kilometre genç erkekler, 75 kilometre yıldız A, büyük bayan ve genç bayanlar yarışları gerçekleştirilecek.

Yarış Direktörü İbrahim Abacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, federasyon tarafından düzenlenen son yarışın koşulduğunu söyledi.

Etkinliğe 320 sporcunun katıldığını ifade eden Abacı, şunları kaydetti:

"İlk startı verilen büyük erkekler yarışımıza 85 sporcumuz katıldı. Bu grubun ardından masterler, yıldız B ve yıldız bayan yarışları yapılacak. 3 gün sürecek etkinliğimizin ilk iki gününde yol, son gününde ise kriteryum yarışları gerçekleştirilecek. Yarışlara 70 kadın sporcumuz katıldı. Programda kadınlar, erkeklerle start alıyor çünkü hem tecrübe kazansınlar hem teknikleri biraz daha artsın istiyoruz."İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×