Binicilik: Anadolu Ajansı Kupası

- Anadolu Ajansı Kupası'nda yeni biniciler kategorisinde Goltane Ghazi, genç ve yetişkin biniciler kategorisinde ise Üsteğmen Murat Çetinkaya birinci oldu

Binicilik: Anadolu Ajansı Kupası
02 Ekim 2016 Pazar 12:52


ANKARA (AA) - Binicilikte Anadolu Ajansı Kupası'nda yeni biniciler kategorisinde Ankara Atlı Spor Kulübünden Goltane Ghazi, genç ve yetişkin biniciler kategorisinde ise Üsteğmen Murat Çetinkaya birinciliği elde etti.

Türkiye Binicilik Federasyonu ile Başkent Binicilik Kulübü tarafından düzenlenen organizasyonun dördüncü gününde gerçekleştirilen Anadolu Ajansı Kupası'nda Goltane Ghazi, "Dorotohee De Reve" isimli atıyla 54,88'lik derece yaparak birinciliğe ulaştı. Yeni biniciler kategorisinde ikinciliği Türk Silahlı Kuvvetleri Spor Gücü'nden Üst Çavuş Hüseyin Emre Cömert, "Akdeniz" adlı atıyla (55,68) aldı. Samandıra Spor Kulübünden Sanem Yalçın, "Banff" isimli atıyla 58,95'lik derece yaptı ve üçüncü oldu.

Genç ve yetişkin biniciler kategorisinde ise Murat Çetinkaya, "Şen" isimli atıyla 52,96'lık dereceye ulaştı ve ilk basamakta yer aldı. Ankara Atlı Spor Kulübünden İmran Yeniay, "Black Jack 184" isimli atıyla (53,03) ikinci, İstanbul Atlı Spor Kulübünden Zeynep Sesel ise "Fenniss Of Jay Jay's" adlı atıyla (56,50) üçüncü sıraya yerleşti.

Dereceye giren binicilere ödüllerini Anadolu Ajansı Spor Haberleri Yayın Yönetmenliği Editör Yardımcısı Hüseyin Doğru verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×