Bilardoda Dünya Kupası heyecanı

- Vietnam'daki 3. ayakta Türkiye'den 12 sporcu yer alacak - Bilardo Federasyonu Başkanı Ercan: "Kalan 4 ayağın en az ikisini kazanmak istiyoruz" - "Geçen sene kaçırdığımız dünya şampiyonluğunu almak bu seneki hedefimiz"

Bilardoda Dünya Kupası heyecanı
16 Mayıs 2016 Pazartesi 12:34

ANKARA (AA) - 3 Bant Bilardo Dünya Kupası'nın Vietnam'da başlayan 3. ayağında Türkiye'den 12 sporcu mücadele edecek.

İlk iki ayağı Türkiye ve Mısır'da yapılan kupanın 22 Mayıs'ta sona erecek 3. etabında, milli sporcular Tayfun Taşdemir, Adnan Yüksel, Semih Saygıner, Lütfi Cenet, Murat Naci Çoklu, Tolgahan Kiraz, Birol Uymaz, Can Capak, Hakan İncekara, Güngör Baştunalı, Ali Kemal Günaydın ve Muti Ay yer alacak.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Vietnam ayağını geçen sene Tayfun Taşdemir'in kazandığını hatırlatarak, "Kalan 4 ayağın en az ikisini kazanmak istiyoruz." dedi.

Kupada yine iddialı bir kadroyla mücadele edeceklerini vurgulayan Ercan, "Geçen sene düzenlenen kupa mücadelesinde iki şampiyonluğumuz var, bir de final oynadık. Geneline bakınca çok başarılı bir performans sergiledik. Aynı başarıyı bu sene de yakalamak istiyoruz." diye konuştu.

Bursa'da kupa kazanmayı arzuladıklarını ancak başaramadıklarını dile getiren Ercan, "Tayfun Taşdemir, geçen sene dünya kupası şampiyonluğunu kıl payı kaçırdı. Bu sene buna ulaşmak istiyoruz. Sporcularımız formda ve kendilerine güveniyoruz." ifadelerini kullandı.

Dünya kupasında alınan puanların sporcuların dünya şampiyonasına katılmasında önemli rol oynadığını anımsatan Ercan, şunları söyledi:

"Burada alınacak puanlar sonrasında sporcular Dünya Şampiyonası'na katılım hakkı kazanıyor. 48 sporcunun mücadele edeceği Dünya Şampiyonası'nın yolu, kupa mücadelesinden geçiyor. Kasım ayında Fransa'da organize edilecek Dünya Şampiyonası'nda şampiyonluğu hedefliyoruz. Bireysel olarak 2003 yılında Semih Saygıner, şampiyonluğu ülkemize getirmişti. Bu başarıyı bu sene de ele geçirmek ve şampiyonluğu ülkemize getirmek istiyoruz. Geçen sene kaçırdığımız dünya şampiyonluğunu almak bu seneki hedefimiz."
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×